Passat x Mondeo 5d x Insignia 5d

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
mandrinka
Autoškolák
Příspěvky: 28
Registrován: stř 06 kvě 09:07

Passat x Mondeo 5d x Insignia 5d

Příspěvek od mandrinka »

Koukám po Passatovi limo a Mondeu, přihodil jsem k tomu ještě Opla.

Passat i Monedo cena plus mínus stejná, jaké jsou motory nevím, Volkswagen se tu furt peskuje, o Forďáckých jsem nic neslyšel. Vnitřek vypadá asi malinko líp v praseti. Který je teda lepší? U Fordu je 5dvéřový, přijde mi to praktičtejší, kombi nechci.

Přihodil jsme ještě Opla, taky 5dvéřový, o něm vím akortá, že je to těžké vozidlo.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Passat x Mondeo 5d x Insignia 5d

Příspěvek od x2005 »

Insignia je mimo úplně vším - technikou, vzhledem, prostorností, ergonomií. "Nové" Mondeo se za ty prachy prostě nepovedlo. Jako konkurence i40 možná, ale na B8 to nemá ani náhodou. Pokud chceš 5D, tak si vem nový superb a hotovo.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat x Mondeo 5d x Insignia 5d

Příspěvek od 970ka »

Jezdím průběžně se všemi modely a až tak jednoznačně to nevidím.Insignii bych tedy také vyřadil,je to krám,už to nekoupím.Mondeo se, ač to zpočátku nevypadalo ,prodává třeba v němcích velmi dobře.Máme teď nové Mondeo v rodině ,nahradilo model 2011 a mohu říci,že to je veliký rozdíl,jezdí parádně.VW Passat je takový jemnější,nějaké zásadní rozdíly nevidím.Je třeba se s auty projet a vybrat si sám.Superb je podle mne také dobrá volba,auto se povedlo až na lacinější interiér/myslím třeba tragické výplně dveří/to udělalo VW snad schválně,aby to vypadalo levněji a tak prodali více VW,ale jinak se mi líbí,svezení parádní.Přemýšlím,že to také vezmu paní místo A5.To že je v 5D provedení,je super,taky nepotřebuji kombi.Vyzkoušej pokud možno všechny vozy v jednom dni a pak se uvidí.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
noveautičko
Pan Řidič
Příspěvky: 371
Registrován: stř 15 dub 19:17
Bydliště: ČR

Re: Passat x Mondeo 5d x Insignia 5d

Příspěvek od noveautičko »

1.VW Passat-2.Mondeo-3.Superb
Uživatelský avatar
lupo222
Řidič začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: úte 06 kvě 08:58

Re: Passat x Mondeo 5d x Insignia 5d

Příspěvek od lupo222 »

noveautičko píše:1.VW Passat-2.Mondeo-3.Superb
Souhlasím, ale Mondeo bych dal na poslední místo.
Renault Clio V 1.0Tce - 2020
Honda PCX 125 - 2019
Uživatelský avatar
noveautičko
Pan Řidič
Příspěvky: 371
Registrován: stř 15 dub 19:17
Bydliště: ČR

Re: Passat x Mondeo 5d x Insignia 5d

Příspěvek od noveautičko »

malá oprava.. Passat-Mazda 6-Mondeo-Superb-Hyundai i40
mandrinka
Autoškolák
Příspěvky: 28
Registrován: stř 06 kvě 09:07

Re: Passat x Mondeo 5d x Insignia 5d

Příspěvek od mandrinka »

díky, můžete být konkrétnější v tom, co je na tom Mondeu tak špatně? Mazda asi není špatná, co se týká jízdních vlasntostí, ale rezne a cenovku moc přátelskou nemá, takže o ní ani npřemýšlím.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat x Mondeo 5d x Insignia 5d

Příspěvek od 970ka »

Nic na něm není špatně,trochu rozum do hrsti,každý výrobek je prostě trochu odlišný,jednomu sedí víc Pašík,druhý je omámený Mondeem a třetí blázní z Mazdy ,jdi se svézt a uvidíš,tady se taky vyjadřují jedinci,kteří ví o autech prd a nikdy s tím nejeli,hodnotí a vyjadřují se a pak se v druhém vlákně ptají, jak se dolívá olej do motoru,nebo jak se mění žárovka, apod.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
lupo222
Řidič začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: úte 06 kvě 08:58

Re: Passat x Mondeo 5d x Insignia 5d

Příspěvek od lupo222 »

Z jednoho vlákna:
rob24 píše:
karelpipa píše:proč ne Mondeo?
mondeo ... ??? každej kdo měl mondeo tak plakal, a pak když se rozhoupal tak se ho nemohl zbavit ... je to tak profláklé, že nejhorší co si může člověk koupit je kombinace mondea a v naftě ... ale ikdyž je to profláklé, tak si to sem tam nějakej trouba koupí ...
Renault Clio V 1.0Tce - 2020
Honda PCX 125 - 2019
Uživatelský avatar
noveautičko
Pan Řidič
Příspěvky: 371
Registrován: stř 15 dub 19:17
Bydliště: ČR

Re: Passat x Mondeo 5d x Insignia 5d

Příspěvek od noveautičko »

Ford Mondeo má skvělé řízení,aspoň mě se líbilo..motor 1.5 160k VW je na tom trochu lépe.. Superb je vnitřkem jen větší octávka..
Odpovědět