Levnej pekáč do města

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Deluxe
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 18 čer 17:35

Levnej pekáč do města

Příspěvek od Deluxe »

Zdravím, pokukuju po nějakým přibližovadlu pro městský provoz...

Jde mi o nízkou pořizovací cenu (do 25K)
- nízké provozní náklady
- malou spotřebu

Jezdit s tím budu převážně po městě, max nějaký okresky... Takže krátký vzdálenosti (dálnice vůbec) do 10ti km denně..
Jednou do měsíce možná nějaká dělší cesta, ale pohodlí zase tak neřeším...

Snad mi rozumíte... :-)

Dost jsem četl že felda je bezúdržbová, ale trochu se u ní bojím o spotřebu, asi nebude benzín srkat po douškách.

Koukal jsem po nějakých litrových motorech (snad se dávali do Swiftu, Saxa, Pola a nevím do čeho všeho).
Výkon nějak neřeším a těch 35kW do města bohatě stačí, ale chtěl bych názor zkušenějších.

Auto jsem nikdy nekupoval a popravdě se v nich moc nevyznám takže neznám reálnou spotřebu, poruchovost popř cenu povinného ručení v jednotlivých kategoriích objemu motoru.



Můj favorit je zatím Polo 6n1 (3. generace myslím) 1.0 37kw...
Dá se sehnat levně i s nějakou slušnou výbavou (alespoň posilovač, rádio, abs...)
Ale nevím kolik to vydrží atd. tak pokud by jste mi dali nějaký tip budu jen rád.


Děkuji
nenapadny.sofer
Pan Řidič
Příspěvky: 203
Registrován: čtv 03 led 15:19

Re: Levnej pekáč do města

Příspěvek od nenapadny.sofer »

Litrový Polo měl kamarád a byla to snad největší plečka, ve který jsem v životě jel. A to jsem jel v hodně plečkách.
Za sebe důrazně doporučuju prvogenerační Twingo. Jedno mám doma a používám ho tak, jak popisuješ - každej den ráno 7 km do práce a odpoledne 7 km z práce, občas teda s nějakou zastávkou...
To auto snad vydrží všechno, chovám se k němu jak Clarkson k Hiluxu a furt jede. :D Spotřebu mám mezi 7 a 7,5 litru, ale musí se přihlédnout k tomu, že je to nejrychlejší Twingo ve střední Evropě a navíc jezdí věčně se studeným motorem. Navíc funky design s výrazem rozdováděnýho čuníka a vnitřní prostor Maybachu. Za 25 by se podle mě mohl nechat sehnat ucházející kus, ale vývoj cen nesleduju a jsem línej to hledat. Já to svoje dojezdim a důstojně ekologicky zlikviduju. Nechalo mě ve štychu jen jednou, odešla kdesi jakási cívka, ale jinak se jakákoliv pověstná sravost frantíků neprojevuje. Na druhou stranu to moje konkrétní auto nemá žádnou výbavu, která by se mohla srát. Nejvíc hi-tech vymoženost je tam nulovací počítadlo kilometrů.
Deluxe
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 18 čer 17:35

Re: Levnej pekáč do města

Příspěvek od Deluxe »

Takže Polo nebrat... :)

No a k Twingu... To je zrovna snad jedno z mála těch mini aut který se mi nelíbí. .

Koukal jsem ještě podrobněji na Saxo. To vypadá slušně ale při nehodě je deformační zóna moje tělo... ikdyz to asi u všech pidi aut...

Někdo nějaké zkušenosti s litrovými motory nebo přímo se Saxem, 106, Puntem atd..?

Budu vděčný za jakékoli rady, zkušenosti a tipy..
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Levnej pekáč do města

Příspěvek od pavproch »

Známej takle asi 5 let jezdil z jednoho konce Ostravy na druhý Feličitou 1.3 předělanou na LPG.....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Deluxe
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 18 čer 17:35

Re: Levnej pekáč do města

Příspěvek od Deluxe »

Dál už nikdo nic?

Škoda, čekal jsem více užitečných rad. :)
Flegy
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 02 črc 11:45

Re: Levnej pekáč do města

Příspěvek od Flegy »

A co zkusit kouknout po nejakym Pazoutu 306? Znamy kdysi mel a celkem byl spokojeny. Co se tyka feldy, opravy nebyvaji uplne caste a jsou za par supu, ale vetsina uz dneska hnije. A spotreba u 1.6 (pravda v ne uplne super stavu a dalnicni jizdy) mi delala cca 7.2-8/100, s 1.3 se poskakovanim po nakupech a pod da pohybovat mozna do 7 litru, ale zadne presne mereni ;)
Deluxe
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 18 čer 17:35

Re: Levnej pekáč do města

Příspěvek od Deluxe »

Felda: Co jsem četl tak 1.6 poruchové, na feldu těžké a žerou olej :/ ale osobní zkušenosti nemám
1.3 ve městě do 7l? To by nebylo úplně marný, ale je tu zase ta koroze no :(

Reálnou městskou spotřebu Peugeotu 306 asi nevíš že?

Každopádně díky za reakci. :)
Hello
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: úte 17 zář 17:42

Re: Levnej pekáč do města

Příspěvek od Hello »

Já kdysi jezdil v Pažoutu 106 a dalo se to, ale to je to samý jako Saxo. To Polo bude lepší s 1.4. Ale 25k..no..
Odpovědět