Nové auto: Toyota vs Peugeot

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Jacub
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12 čer 21:12

Nové auto: Toyota vs Peugeot

Příspěvek od Jacub »

Ahojte.
Som tu nový a prosím vás o vyjadrenie názorov, rád, upozornení, ...
Skrz moju prácu som nútený ročne najazdiť cca 40-50tis km. Presuny po diaľniciach a cestách prvej triedy a v značnej miere aj jazdenie po mestách. Ale najmä tie diaľnice. Momentálne jazdím na Toyota Verso 2,0 diesel. Auto mám v dlhodobom nájme čo sa mi moc neoplatí, takže sa pozerám po svojom aute. Do užšieho výberu sa dostali Toyota AURIS TS 1,4 D-4D (nová po facelifte) a Peugeot 308 SW 1,6 BlueHDI.
Dnes som sa bol v oboch previezť a naozaj sa neviem rozhodnúť. Vidím to asi takto:
AURIS: zaujímavý ,hravý dizajn. Toyotu považujem za overenú značku, mali sme ich v rodine už niekoľko a vždy bez problémov. Za vodičom málo miesta. Kufor priestranný, ale to tvarovanie ho funkčne zmenšuje. Servisný interval 15000km.
308 SW: zaujímavý, ladný, jednoduchý dizajn. Peugeot ako značke je pre mňa veľká neznáma, ale v minulosti som na ne nepočul moc dobrého. Za vodičom málo miesta. Kufor priestranný, dobre tvarovaný. Základná záruka len 2 roky/80000km. Servisný interval 25000km.

Komfort jazdy a prehľadnosť interiéru sa mi viac pozdávala v 308. Pri Toyote sa ale zase viac spolieham na kvalitu. Toyota má strašne krátky servisný interval.

AURIS vo výbave ACTIVE a TREND+ môžem mať za 18800EUR (katalógová, s predajcom to vieme ešte trochu skresať) + predĺžená záruka 160000/5rokov 400EUR. Prvý zápis na DI 33EUR.
308 SW vo výbave STYLE mi ponúkli za 18100. Chcem predĺženú záruku, cenu ale ešte neviem. Prvý zápis na DI 217EUR.
Tieto výbavové balíky sú zhruba totožné.

Záver. Dizajnovo a komfortom (meriam 191cm) sa mi viac pozdáva 308, viac ale verím Aurisu. Potrebujem auto, do ktorého budem tankovať a môžem sa naň plne spoľahnúť.

Môj názor na značky dosť ovplivnili tieto skúsenosti. Pár rokov dozadu sme mali MEGANa grandtour 1,5 diesel. Skvelá spotreba, ale stále sa na ňom kazili nejaké blbosti. + to čo som počul o Franc. autách ma odraďuje.
Toyotiek sme mali v rodine už asi 5. Posledná je práve verso. Má 140000km a jediné čo na ňom kedy robili bola výmena žiaroviek. Aj keď teda, menili mi 3 mesiace dozadu sedačku spolujazdca, mala vadný airbag. Ale predajca mi to spravil grátis.

Pomôžte mi prosím rozhodnúť sa.

ďakujem
Jakub
zdeny
Řidič začátečník
Příspěvky: 165
Registrován: stř 10 čer 12:07

Re: Nové auto: Toyota vs Peugeot

Příspěvek od zdeny »

Nenech se ovlivnit hsopodskými kydy. Já to budu oponovat, protože od roku 1995-2010 jsem ojezdil asi 7 služebních Pežotů a najel na ich přes 1,5mio km. Vše byly HDI dýzly s i bez FAPu a nikdy - NIKDY - jsem nemusel řešit něco, že bych někam nedojel. Nikdy - mimo P807-jsem neřešil potíže s elektrikou. Kultivovanost HDI motorů je výtečná, ale bohužel neznám maloobjemové motory - měl jsem jen 2,0 a jeden 1,6HDI. Takže PSA nezatracuj, jejich spolehlivost je plně srovnatelná s ostatními a dovolím si vtrdit, že v ledasčem mají Pežoty navrch.Doufám, že od roku 2010, co jsem přešel na benzínové japonce, se nic nezměnilo.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové auto: Toyota vs Peugeot

Příspěvek od řidičBOB »

Asi bych se v těch autech projel a to by rozhodlo... Ani jeden z těch motorů nebude žádný zázrak, ale výkon asi není rozhodující. Diesely od PSA mi přijdou ale krapet hlučnější. Výbavy, jak říkáš, cca stejné, takže opravdu by mělo rozhodnou to, které ti sedne více.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Jacub
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12 čer 21:12

Re: Nové auto: Toyota vs Peugeot

Příspěvek od Jacub »

Viezol som sa v oboch asi po 10 minút pár hodín po sebe. Taký krátky okruh mestom a obchvatom. Keďže som vysoký, pohodlnejšie/priestrannejšie sa mi sedelo v 308SW. Nemal som ale možnosť odskúšať si funkčnosť systému I-cockpit. Vizuálne sa mi veľmi páči, ale v recenziách ho dosť zatracujú za ťažkopádnosť a nekomfortnosť ovládania počas šoférovania. Nepotrebujem sa rozhodnúť hneď, dávam si ešte 2-3 týždne na rozmýšľanie.
Výkon motora nie je najpodstatnejší. Snažím sa jazdiť predpisovo, na diaľniciach tak do 150. Skôr idem po spotrebe.
Zatiaľ by som to dal tak 55 TOYOTA vs 45 Peugeot.
Snažím sa ale stále hľadať a čítať recenzie a priebežne si to porovnávam. Neviete o nejakých dobrých testoch týchto áut?
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Nové auto: Toyota vs Peugeot

Příspěvek od x2005 »

Tohle je opravdu těžká volba. Pro mě osobně Toyota už mnoho let nevyrobila nic, o čem by stálo jen uvažovat. Pažout je okrajovka, ale nová 308SW je v rámci možností dobrá, až na ten prokletý displej. Takže buď sám pro sebe najdeš nějaký "argument" pro jednoho z nich nebo se zkusíš zamyslet, jestli se za ty peníze opravdu nedá koupit něco jiného? Vždyť to není až tak málo peněz. Jezdit v tom budeš primárně sám za prací? O víkendu nějaké děti, kočárky, souprava bicích nebo něco jiného, co vyžaduje například velký kufr?
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Nové auto: Toyota vs Peugeot

Příspěvek od beaumont »

Nevidím duvod, proc neduverovat kvalite a/nebo spolehlivosti Peugeotu. Meli jsme v rodine dva a byla to bezproblemova, robustni auta, nenarocna, pohodlna. A novou 308 pokladam za velmi povedene auto. Ovsem s Toyotou jsem nejel, tak nemuzu srovnat.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Jacub
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12 čer 21:12

Re: Nové auto: Toyota vs Peugeot

Příspěvek od Jacub »

Jazdím v tom primárne sám za prácou. Čo znamená 4-5tis km mesačne. Potrebujem prevážať rôzne krabice od spotrebičov a meracie prístroje (preto kombík). No a potom samozrejme rodinné auto na výlety a dovolenky.
Čo také by sa dalo v tejto triede ešte brať do úvahy v totožných cenách? Dnes som bol v škode, ale tie ich premrštené ceny ma naozaj dostali. OCTAVIA 1,6 greenline vo verzii Ambition za skromných 20000 pričom vo výbave nemá ani to čo toyota a peugeot ponúkajú vo verziách o 1-2 tis lacnejších. Golf variant začína na 22 (zabudol som na začiatku podotknúť že podmienka je 6st prevodovka/diesel). Seat, Fiat, Citroen, Kia ... ma nezaujímajú. Honda civic by bola fajn, ale cena je mimo. Chystám sa ešte skočiť do Hyundai na I30.
Ale zatiaľ z toho čo mám načítané to vychádza na 65Toyota a 35 Peugeot.
Dnes som dostal z peugeotu ponuku na predĺženú záruku. prechod z 4/80000 na 5/140000 by ma stál 567 EUR.
čakám na ponuku financovania z TOYOTA. Splatenie 308 na 4 roky + ich povinné poistenie by ma vyšlo na +/- 23500. Tak si to chcem porovnať, keďže toyota sa tvári, že má 0% úrok.
Jacub
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12 čer 21:12

Re: Nové auto: Toyota vs Peugeot

Příspěvek od Jacub »

Tak dnes som bol ešte v HYUNDAI + mi doplnili ceny financovanie z toyota.
Takže to bude stáť asi takto: auto + poistenie + poplatok za financovanie + 1. prihlásenie - na 4 ročné splácanie:
AURIS 1,4D 4D TREND+ - 22000 - 5/160000
308SW 1,6 BlueHDI Style - 23113 - záruka 4roky/80000
I30 1,6CRDi FAMILY - 20000 - záruka 5/neobmedzene km
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Nové auto: Toyota vs Peugeot

Příspěvek od x2005 »

Koukám, že korejci si cenově hodně věří. Jak se ti pozdává přesednutí z Toyota do Hyundai i30? Je to stejný počti, když stojí auto stejně?
Uživatelský avatar
noveautičko
Pan Řidič
Příspěvky: 371
Registrován: stř 15 dub 19:17
Bydliště: ČR

Re: Nové auto: Toyota vs Peugeot

Příspěvek od noveautičko »

Byl jsem projet nedávno Hyundai i30 combi a velká skopojenost..dávají i pěkné slevy,nabídku jsem si nechal vytvořit ale jen zatím u jednoho prodejce..
Odpovědět