Rada pri kúpe prvého auta

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
dfq
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 24 kvě 15:01

Rada pri kúpe prvého auta

Příspěvek od dfq »

Ahojte, mám 25, po 18 som sa odsťahoval do BA a odvtedy som jazdil minimálne, čiže skúseností málo a myslím že je najvyšší čas začať. Rozpočet mám +-6000e. Také vysnívané je Honda Civic, ale ceny na bazároch sa mi často zdajú nadhodené. Väčšinou pozerám na výzor a "obyvačku". Rád by som sa v aute cítil príjemne aj keď viem že s tým rozpočtom vela vody nenamútim. Pozeral som ešte na Chevrolet Cruze, páči sa mi výbava/cena. Nejaké rady? Kludne iné modely, doporučenia.
Ďakujem pekne
Temp
Autoškolák
Příspěvky: 35
Registrován: ned 21 zář 18:46

Re: Rada pri kúpe prvého auta

Příspěvek od Temp »

Kup si za pár šupů nějaký atmosferický benzín kolem obsahu 1,6. Najeď v tom 10 000 km a pak si kup něco pořádnějšího.
Výhoda tohoto řešení je, že za ten rok poznáš, co od auta chceš. Možná to někomu bude připadat jako blbost, ale potřeby se dost rychle dokáží změnit, když vám něco vadí a naopak když zjistíte, že něco vůbec nevyužíváte.
Druhá výhoda je, že se naučíš řídit. Neznám nikoho, kdo by během prvního roku za volantem neodřel nárazník, neprocvakl někde kolo v díře, nenacouval do patníku atd atd. U nějakého staršího vozu tě to nebude tolik mrzet a ani tolik stát (případně oděrky můžeš ignorovat a jezdit s tím dál). Když koupíš něco za 600E, 200 vrazíš do údržby, tak to za ten rok zase za 500 prodáš a budeš mít mnohem víc jasno a nedopadneš tak, že teď koupíš auto za 6000, vrazíš do něj další 1000, doťukáš ho, zjistíš, že chceš něco jiného a za dva roky ho prodáš za 4000E a budeš stejně kupovat jiné.
mechanic123
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 21 čer 11:36

Re: Rada pri kúpe prvého auta

Příspěvek od mechanic123 »

Uplne suhlasim s temp. Radsej zobrat auto na taky test- sam zistis co od auta chces. Moje prve auto bolo Opel Astra 1.6 a sám som zistil, že po tejto skúsenosti mám rád dynamickú jazdu.Určite nekupuj šmejdy len aby si ušetril- radšej fakt kúpiť auto v tvojom hornom limite (osobne by som ti odporúčal Opel, alebo Toyotu) a potom sa nebudeš báť že ti niečo odíde a budeš vrážať do toho prachy dalej...
http://www.pneumatiky.sk/rozsirovacie-podlozky/
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Rada pri kúpe prvého auta

Příspěvek od vonkreuz »

Mechaniku, idz kade ľahšie. Když už ti moderátoři smazali tvoje čistě reklamní příspěvky, tak tu neblej "obecné" příspěvky, aby mohl být vidět tvuj reklamní podpis. 8-x
Uživatelský avatar
karelpipa
Pan Řidič
Příspěvky: 348
Registrován: pát 26 srp 13:37
Bydliště: Prag

Re: Rada pri kúpe prvého auta

Příspěvek od karelpipa »

Temp píše:Kup si za pár šupů nějaký atmosferický benzín kolem obsahu 1,6. Najeď v tom 10 000 km a pak si kup něco pořádnějšího.
Výhoda tohoto řešení je, že za ten rok poznáš, co od auta chceš. Možná to někomu bude připadat jako blbost, ale potřeby se dost rychle dokáží změnit, když vám něco vadí a naopak když zjistíte, že něco vůbec nevyužíváte.
Druhá výhoda je, že se naučíš řídit. Neznám nikoho, kdo by během prvního roku za volantem neodřel nárazník, neprocvakl někde kolo v díře, nenacouval do patníku atd atd. U nějakého staršího vozu tě to nebude tolik mrzet a ani tolik stát (případně oděrky můžeš ignorovat a jezdit s tím dál). Když koupíš něco za 600E, 200 vrazíš do údržby, tak to za ten rok zase za 500 prodáš a budeš mít mnohem víc jasno a nedopadneš tak, že teď koupíš auto za 6000, vrazíš do něj další 1000, doťukáš ho, zjistíš, že chceš něco jiného a za dva roky ho prodáš za 4000E a budeš stejně kupovat jiné.
Nelze než souhlasit. Já teda ještě pořád jezdím se svym prvním autem :))
https://www.youtube.com/watch?v=i6iSAwLsApM
Moje kolo s Imprezou :))
Odpovědět