Kúpa nového auta - 12000 - 13000 €

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
pulser
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 24 kvě 10:08

Kúpa nového auta - 12000 - 13000 €

Příspěvek od pulser »

Zdravím. Už dlhšiu dobu plánujem kúpu autu. Najprv som bol rozhodnutý, že zoberiem niečo staršie (5-7 ročné), ale po dlhšom premýšľaní som sa rozhodol zobrať niečo nové. Cenový strop je tých 12000 až 13000 €. S autom najazdím tých 8 až 10t km ročne, viac menej len okresky a mesto, preto chcem nejakého benzína s rozumnou spotrebou a akou takou solídnou spoľahlivosťou, nech nemusím do toho hneď vrážať peniaze za opravy. Požadujem obstojný kufor, keďže tam budem prevázať často nejaký náklad(nie ťažký, len rozmerovo veľký). Čo som pozeral tak do oka mi padla Škoda Rapid 1.2 Liftback TSI výbava Ambition, Seat Leon ST 1.2 TSI Style a Ford Focus Combi 1.6 Ti-VCT Trend. U tých TSI mi bude asi stačiť aj 63kw verzia, ale všetko bude záležať na tom, čo bude na predajni, alebo skladom. U Fordu zas nemám dôveru v 1.0 EcoBoost, preto by som radšej volil atmo 1.6(kde si myslím, že mám viacmenej zarúčenú celkom dobrú spoľahlivosť). Pozeral som aj po iných autách. C4, Astra, Auris, Megane, Ceed, ale neoslovili, či to bolo exteriérom, intérierom alebo motormi. Ale vo všetkých autách som nesedel, tak si nechám kľudne poradiť. Ktoré auto by vypadalo na tú najrozumnejšiu voľbu? Ďakujem.
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Kúpa nového auta - 12000 - 13000 €

Příspěvek od d1.8t »

1.0eb se prodává 4 roky, netrpí na fatální závady, padlý motory se po internetu prakticky nevyskytujou. U Koncernu je to trochu složitější. První gernerace 1.2tsi s řetězem EA111 byla zpočátku průserová. Naštěstí pro zákazníky se začala sypat tak brzo, že koncern musel razantně zakročit a dotáhnout motor do stavu standardní spolehlivosti. Druhá generace s řemenem EA211 už je chvíli na trhu a motory zatim drží. Trochu nedůvěry ve mě vzbuzuje nová modulární konstrukce, kdy celej motor je složenej ze 6 konstrukčních modulů, což je trochu revoluční řešení. Statisticky a technicky vidim větší riziko u koncernu, ale při nákupu jednoho auta je to asi jedno. Vždycky půjde o kliku na kus.

Obrázek

Leon měl od začátku EA211, u Rapidu akorát nabíhá výroba kdy se místo EA111 začíná montovat EA211. Tzn. Rapid do výroby bude mít novou modulární jednotku s řemenem, skladovka může ještě mít první generaci motoru s řetězem. Osobně bych spolehlivost viděl 1.0eb, EA111, EA211. Řazeno od nejspolehlivějšího.
RWD
pulser
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 24 kvě 10:08

Re: Kúpa nového auta - 12000 - 13000 €

Příspěvek od pulser »

Skúsil by som testovaciu jazdu na tom 1.0 EcoBoost. A ako sú na tom servisné náklady tohto motora? Je tam nejaká zložitá konštrukcia motora, alebo nejaké špeciálne súčasti oproti TSI? Ktoré motory so servisnými nákladmi sú na tom lepšie - TSI alebo EcoBoosty? Tie EcoBoosty vo mne vzbudzujú nedôveru hlavne v tom, že na litrový objem trojvalca vydolovali veľa výkonu.
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Kúpa nového auta - 12000 - 13000 €

Příspěvek od d1.8t »

Oproti tsi, tam nic složitějšího neni. Ono je to tak, že oba ty motory jsou hodně složitý, atmo 1.6i ve Focusu je oproti oběma jednoduchej motor. Servisní náklady budou obdobný. 100 a 125k/l z turbomotoru už dneska nejsou žádný extremní hodnoty.
Běž se s tim svést, ať si na to uděláš vlastní názor.
RWD
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Kúpa nového auta - 12000 - 13000 €

Příspěvek od x2005 »

Atmo focus 1.6i bude dobrá volba. Aktuální Leon TSI taky dobře.
pulser
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 24 kvě 10:08

Re: Kúpa nového auta - 12000 - 13000 €

Příspěvek od pulser »

Uvidím ake ponuky mi dajú v salónoch a podľa toho sa rozhodnem. Ale ktoré auto by bolo najrozumnejšou voľbou, keby boli na všetky auta cca rovanke cenove ponuky? Mne sa veľmi paci Ford Focus Combi, v základe ma všetko co potrebujem a dizajnom sa mi tiež veľmi paci a motor 1.6 Ti VCT by mi aj vyhohoval z pohľadu spoľahlivosti a nakladov na servis. Akurát som v ňom ešte nesedil, ale na ďalší týždeň sa chystam nan pozrieť. Recenzie ho chvália a na fotkach vypada fajn.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Kúpa nového auta - 12000 - 13000 €

Příspěvek od x2005 »

Mě přijde současný focus velmi stísněný především na pozici řidiče. Proti tomu je Golf/Leon/Okta prostorem pro řidiče o třídu větší auto.
pulser
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 24 kvě 10:08

Re: Kúpa nového auta - 12000 - 13000 €

Příspěvek od pulser »

A čo hovoríte na novú Fabiu Combi? Vypadá celkom fajn, kufor tiež super, len neviem ako to bude s priestorom na zadných sedadlách.
cajoch
Autoškolák
Příspěvky: 80
Registrován: pon 22 říj 16:19

Re: Kúpa nového auta - 12000 - 13000 €

Příspěvek od cajoch »

projeď si to, to je jediný co se dá poradit, sám poznáš co ti vyhovuje víc...
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Kúpa nového auta - 12000 - 13000 €

Příspěvek od x2005 »

Vzadu jsem nejel. Ale je to kombi z miniauta, tak bych si od prostoru vzadu moc nesliboval. Doporučená motorizace je 1.2TSI 81kW 6MT. Jestli rozpočet dovolí, tak hurá do ní. Přestože je to miniauto, tak pocit stísněnosti vpředu není tak hrozný, jako ve Focusu, který má být třídně Golf/Oktávka/Leon.
Odpovědět