Auto s adaptivním tempomatem

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
mandrinka
Autoškolák
Příspěvky: 28
Registrován: stř 06 kvě 09:07

Auto s adaptivním tempomatem

Příspěvek od mandrinka »

Teda výběr auta v dnešní době, to je peklo.

Na auto mám celkem jednoduché požadavky - benzín, aby mělo aspoň 4 kola, volant a motor, se kterým se dá předjíždět (tím se vyřazuje škodovka, neboť ta volant dává jen za příplatek a motor dodává až od vyšších verzí =)) ), nepůsobilo výstředním designem, ale zase aby nebylo fádní (tím se vyřazuje Golf), nebylo titěrné (třeba Civic co se týká výbavy a zpracování super, i ten design už není tak otřesný, ALE je to auto spíš pro holčičku, když z toho leze pořádný chlap, mám 192 cm, je to komické), mělo takovou tu běžnou výbavu a adaptivní tempomat, to je taková moje zásadní podmínka.

Co jsem tak vykoumal, adaptivní tempomat má kocnern das shitauto, ale golf, škoda jsou vyloučeny, viz výše, seat není úplně ono, audiny jsou na mě už moc velký, malý audiny viz stejná situace jako u Civicu. Chci auto do města s občasným cestováním po dálnici (výlety, moře, lyže).

Asi by mi padnul Tiguán, jenže protože je už v produkčním důchodu, tak mu jaksi zapomněli dopřát do výbavy adaptivní tempomat (zapomněli mu dát i normální, pouze za příplatek), blázni německý.

Takže je nějaké auto podobné Tiguánovi s adaptivním tempomatem?

Napadá mě Quasqai, ale ten nemá adaptivní, myslím, akorát protikolizní systém (brzdí to před překážkou, ale už to neobnoví rychlost). Co jsem četl na jejich fóru, tak zpracování žádná sláva, no asi se na tom hodně šetřilo.

Nová Vitara bude asi taky dost ojebaná a vzadu je málo místa a je prťavá.

Když už nebude vyloženě adaptivní tempomat, tak aspoň ten protikolizní.
Milan28
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 13 led 21:56

Re: Auto s adaptivním tempomatem

Příspěvek od Milan28 »

Ford Focus 2015?
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Auto s adaptivním tempomatem

Příspěvek od oxik »

Vzhledem k preferenci Tiguana (menší suv) se nabízí X1 s adaptivním tempomatem za příplatek 7410Kč, ale X1 je takový prdítko..u X3 za 12272Kč, ale tam už bez výbavy s nejslabším motorem nejde cena pod mega.. takže by to chtělo ještě napsat nějakej cenovej limit :)
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Auto s adaptivním tempomatem

Příspěvek od goes »

a umi tenhle adaptiv zastavit do nuly a opet se rozjet?
beranek
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 23 črc 14:03

Re: Auto s adaptivním tempomatem

Příspěvek od beranek »

Z mojí zkušenosti vyhozené peníze. Mám ho v BMW (F31) a jak jsem si říkal, že si ho pořídím a bude jezdit sám, tak to nepoužívám, protože nereaguje správně. Když už to auto dojede a začne držet vzdálenost, tak třeba ve městě, a to při úplném zastavení, drží nesmyslně velkou vzdálenost (vzdálenost je nastavitelná, ale i na to nastavení s nejmenší vzdálenosti to jsou snad 2 metry). V koloně se ti tam tudíž okamžitě někdo nacpe. Horší je ale reakce, když auta dojíždí třeba na dálnici. Místo aby hezky sundal z plynu a v přiměřené vzdálenosti hezky plynule "doplachtil" a brzdil průběžně, aby to bylo komfortní, tak brzdí až na poslední chvíli a panicky. Je to nejen nepříjemný kvůli samotnému brždění, ale i kvůli tomu, že se člověk strachuje, jestli bude vůbec brzdit. A když ti to tam na dálnici někdo těsně pošle před nos, tak reaguje pozdě, až mi to přišlo nebezpečný. Na dálnici při normálním provozu ho stejně musím hlídat, takže ta výhoda až taková není.

Jediné, kde to jakžtakž funguje, je v pomalu jedoucí/stojící koloně, kde se ti nemůže nikdo vecpat z vedlejšího pruhu, ale ani tam se sám nerozjede, pokud úplně zastavíš (nevím, jak to mají jiné automobilky), ale pro rozjed ho musíš vždy "postrčit", takže příště bych si to už neobjednal. Normální pasivní tempomat mi přijde dostačující.
zandome
Autoškolák
Příspěvky: 48
Registrován: sob 31 pro 17:13

Re: Auto s adaptivním tempomatem

Příspěvek od zandome »

adaptivny tempomat mam v Golfe, rozsah 0-160, je super, odporucam, v kombinacii s DSG nema chybu.
PetrL
Řidič začátečník
Příspěvky: 162
Registrován: pon 10 pro 15:32

Re: Auto s adaptivním tempomatem

Příspěvek od PetrL »

Nevýhod adaptivních tempomatů je fakt v tom, že udržují tak velkou mezeru, že to tam vždycky někdo švihne.
Pajaa
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pon 23 bře 14:56

Re: Auto s adaptivním tempomatem

Příspěvek od Pajaa »

Já testoval adaptivní tempomat právě v nové Vitaře a spokojenost. Teda nezkoušel jsem to do nuly, ale při brzdění, zrychlení poté co zrychlí vůz přejemnou a hlavně nezávislost na řazení (protože některé adaptivní tempomaty se prý vypnou při vyšlápnutí spojky) fungoval spolehlivě.

Jinak k otázce - co takhle Honda CR-V model 2015, motor 2.0 i-VTEC, veliké je dost a adaptivní má taky (ELEGANCE) ?
mandrinka
Autoškolák
Příspěvky: 28
Registrován: stř 06 kvě 09:07

Re: Auto s adaptivním tempomatem

Příspěvek od mandrinka »

@Milan28: Vím, ale to je trochu jako ten Civic, Civic má aspoň větší kufr.
@zandome + beranek: jo, to jsou přesně ty reakce, kdy jeden říká super věc, a druhý už nikdy víc, většinou od řidičů VW slyším celkem pozitiní rekace, že by ostatní automobilky měly systém nějak jiný?
@oxik: tak mega už je moc, 600-700
mandrinka
Autoškolák
Příspěvky: 28
Registrován: stř 06 kvě 09:07

Re: Auto s adaptivním tempomatem

Příspěvek od mandrinka »

Pajaa píše:Já testoval adaptivní tempomat právě v nové Vitaře a spokojenost. Teda nezkoušel jsem to do nuly, ale při brzdění, zrychlení poté co zrychlí vůz přejemnou a hlavně nezávislost na řazení (protože některé adaptivní tempomaty se prý vypnou při vyšlápnutí spojky) fungoval spolehlivě.

Jinak k otázce - co takhle Honda CR-V model 2015, motor 2.0 i-VTEC, veliké je dost a adaptivní má taky (ELEGANCE) ?
Na tu Hondu koukám, ale ACC má až od Executive.
A co ta Viatara, čím jsi jezdil, jak to jezdilo, co deska, prostor, trochu se pochlub :)
Odpovědět