Má zkušenost s jistými autobazary

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Random
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 12 dub 10:10

Má zkušenost s jistými autobazary

Příspěvek od Random »

S odstupem času bych se rád zmínil o mé osobní zkušenosti s nejmenovanými autobazary, které se chlubí velikostí největší a druhý největší. Měl jsem na prodej auto, které jsem chtěl vyměnit za jiné. Předem zmiňuju, že nejsem žádný servisní technik a o auta se zajímám asi jako každý chlap. Vybral jsem si značku, model, palivo i výbavu a hledal jsem na internetu (rok 2005 a výš, cena max. 150.000,-Kč). Bylo jich opravdu jak šafránu. Přesto jsem našel dvě auta. Jedno v prvním autobazaru a druhé v druhém autobazaru. Obě vykupují auta, tak jsem si řekl, že to své tak zkusím nabídnout. Přijel jsem do prvního a tam na mé auto koukli (dost zběžně), projeli kolem bloku a řekli cenu. Během čekání na cenu jsem sledoval na výkupu podobný styl prohlédnutí jiných zájemců o výkup. Napadlo mne, jestli takto prohlíží všechny auta..tedy dost zběžně..jaké vraky tam asi musí mít. Cenu, kterou mi řekli byla opravdu odlišná od mé představy, ale s tím jsem počítal. Nechal jsem si přivést mnou vybrané auto. Vypadalo pěkně, servisní kniha nějakou dobu vedena. První co mě trefilo, bylo to, že auto bylo po firmě. Když vím, že na firmách jezdí s autem každý kdo má ruce a nohy a taky se podle toho k tomu chová, jsem si říkal, že to nebude ideál. Ale dal jsem tomu šanci. Jelo pěkně, chovalo se na silnici bez problémů. Chtěl jsem se pak podívat na spodek. Po zdvižení na rampě, jsem uviděl rozlámané plasty pod motorem a jako laik jsem ihned poznal, že byla vařená nápravnice. Oznámil jsem to prodejci, že to bylo jistě bourané, ten mi jen suše odpověděl, že o tom nic neví. Jelikož nic dalšího neměli, rozloučil jsem se a jel do druhého bazaru. Tam prohlídka mého vozu byla již opravdu důkladná. Měření laku, kontrola všeho možného...Nic méně nabídnutá cena byla stejná. Jak říkám, počítal jsem s tím. Pak jsem si nechal ukázat mnou vybrané auto. Nevypadalo také špatně, ale stav tachometru mi trochu neseděl s prosezením sedačky a celkově interierem. Také tomu chyběla servisní kniha. Takže jsem si říkal, že to také nebude ono. Ale dal jsem tomu šanci. Projeli jsme se, kdy během projížďky se auto neustále zamykalo a odemykalo. No to řekli, že to opraví. Ale dal jsem si čas na rozmyšlenou a odjel jsem. Následně jsem se rozhodl to auto nechat zkontrolovat v autorizovaném servisu. Objednal jsem se tam a přijel neohlášeně do bazaru, že jsem objednaný do servisu. Dost razantně mi řekli, co si to dovoluju bez jejich vědomí auto objednat do mnou vybraného servisu. Záhy jsem pochopil proč. Jak jsme se rozjeli, všiml jsem si, že svítí kontrolka motoru a jde nějaký né zcela normální zvuk z motoru. Zvuk pocházel z kompresoru klimatizace, takže už jsme věděl že je špatný. V servisu mi řekli, že závada na motoru je v podobě nastavování ventilů. Oprava cca 10.tis. Kč. Cestou zpět mne prodejce ujištoval, že toto sami opraví a pak mi auto předají. S tím jsem souhlasil. Jenže po příjezdu na bazar, mi výše postavený manažer oznámil, že auto opravovat nebudou, ale dají mi slevu 5.tis Kč. Když jsem si spočítal náklady na opravu kompresoru klimatizace a motoru, byl jsem na nějakých 15-ti tis. Takže sleva 5 tis. byla opravdu málo. S manažerem jsem si promluvil a zeptal se ho, že přeci to auto musí tak jako tak opravit. Odpověď přišla, že ne, že auto budou prodávat se závadou. Víceméně nikdy jí později u auta nezmínili. V obou bazarech jsem v dlouhých chvílích pročítal smlouvy, jak výkupní tak prodejní. Jako laik jsem se divil, jak se v tom normální člověk může vyznat. Plné paragrafů a zákonů a vyjímek atd. Bylo to prakticky knižní vydání. Jelikož nic jsem zde v ČR dalšího nenašel. podíval jsem se za hranice. V německu jsem objevil auto, které se mi líbilo, ve vyšší výbavě než jsem chtěl a za nižší cenu. Mimochodem své auto jsem nakonec v jednom z těch bazarů prodal. Sice dalo dost práce se dostat na jimi nabízenou cenu, ale po hodině domlouvání a ostřejší konverzace původní cenu dodrželi. Jelikož jsem věděl, že v Německu nesmím auto kupovat také v bazaru (turci), ale pouze od soukromníka a takového, aby to opravdu nebyl přeprodejce aut, jsem si prodejce prověřil. Byl to postarší pán, který hrál na heligonku. Začal jsem s ním komunikovat, požádal o zaslání skenu servisní knihy a technického průkazu. Vše poslal. Byl to první vlastník a auto od počátku servisoval v nedalekém servisu. Po kontaktu servisu, mi vše servis potvrdil. Po spočítání nákladů na převoz a přihlášení jsem byl stále s cenou níže než se zde prodávali podobná auta. Tak jsem se tedy s rizikem nějakého problému vydal k Frankfurtu. Cesta přes 500 km. Po příjezdu mne uvítal pán i s manželkou. Auto jsem prohlédl (mělo vyšší výbavu než jsem čekal, dokonce nabízel k autu dostal krásné elektrony s letníma gumama), a pak i projel. Mělo trochu zavadlé brzdy, ale to je spotřební věc, tak mi to nevadilo. Nájezd slušný, takže byl i dost času do výměny rozvodů. Auto jsem vzal a pán mi předložil kupní smlouvu. Jeden jednostranný list A4 se znakem TÜV, kde byly velké kolonky na prodejce, kupujícího a auto. Žádné pragrafy ani zákony. Dostal jsem na cestu plnou nádrž a jelikož neměl na vrácení zpět tak ještě slevu 50 euro, Dojel jsem domu a auto dodnes slouží bez jediné závady. Kromě výměny oleje a brzd jsem nic zatím nemusel dělat. Takže pro příště vím, že auto kupovat v Německu.
Prdola
Řidič začátečník
Příspěvky: 180
Registrován: pát 13 bře 15:10

Re: Má zkušenost s jistými autobazary

Příspěvek od Prdola »

No bazary, co čekat, ale když řeknu AAAESA tak se trefím u obou co?
Random
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 12 dub 10:10

Re: Má zkušenost s jistými autobazary

Příspěvek od Random »

Přesný typ. Ještě mne dostalo, že u prvního auta, které jsem prohlížel, mi manažer sdělil, že mají v záznamech...auto bourané lehce vzadu...nicméně ty plasty a svár byly vpředu..takže tím ještě potvrdili, že auto bylo bouchlé jak na předek tak na zadek. Ale v inzerátu stálo, nikdy nehavarováno..:D
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Má zkušenost s jistými autobazary

Příspěvek od M.Z. »

Jen pro zajímavost, cos nakonec vybral?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Random
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 12 dub 10:10

Re: Má zkušenost s jistými autobazary

Příspěvek od Random »

Vybral jsem to co jsem si na začátku řekl, že chci. A to ford focus combi 2005 a výš 1.6 benzín, cena do 150.000,- Kč a nájezd do 150.000 km. Problém byl a je i dnes u tohoto auta sehnat takové co má ESP + automat. klima. Dneska se u nás v ČR nabízí pouze 2 kusy, podle tipcars tedy.
To co jsem si přivezl mělo navíc vyhřívané čelní sklo, všechny okna v elektrice, vyhřívané sedačky, senzor deště a senzor stěračů, polokůže. Tedy plná výbava Titanium. To se dnes jen tak ani u nás nesežene.
coques
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: pon 10 říj 10:09

Re: Má zkušenost s jistými autobazary

Příspěvek od coques »

Esom som dal šancu v zime, keď som pozeral po jazdenom Civicu. Auto z roku 2007, najazdených podľa nich cca 40.000km. No.. stať sa môže, ale pri testovacej jazde som myslel, že sa to auto rozpadne. A interiér v horšom stave ako auto po 200k km.
V tomto kontexte cena neskutočne prestrelená. Ľutujem toho, kto si to nakoniec kúpil.
ESO nikdy viac, to radšej budem chodiť MHD. Ani nemalo cenu zjednávať, za to by som nedal ani polovicu..
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Má zkušenost s jistými autobazary

Příspěvek od k86 »

Do ESY jsem 2x prodaval a 2x kupoval, spokojenost 50%
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Random
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 12 dub 10:10

Re: Má zkušenost s jistými autobazary

Příspěvek od Random »

Nejhorší je, že v takovýchto bazarech auto koupíte...vychválí vám ho jako super stav a kdo ví co ještě...ale když tam přijedete za 14 dní s autem zpět a chcete ho prodat tak vám na něm najdou tolik chyb, které by jste opravdu za 14 dní nestihli provést, že zjistíte co vlastně máte za křáp.
ttominoo
Autoškolák
Příspěvky: 44
Registrován: stř 26 zář 15:48

Re: Má zkušenost s jistými autobazary

Příspěvek od ttominoo »

A co si takhle vyhlidnute auto z AAA vzit a zajet s nim na vykup do ESY? To by me zajimalo jak by to dopadlo...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Má zkušenost s jistými autobazary

Příspěvek od pavproch »

Otázka na bratov: a jaká je obecně zkušenost s Auto Alles (Trusalová/Blava)?

Ne, že bych u nich chtěl něco kupovat, ale mám s nimi (Trusalová) veskrze pozitivní zkušenost, asi 3x sem už u nich v areálu nechával stát týden auto, dyž su nahoře na MF, vždyky ochota, bez problémů, za pár babek (8-10é za týden stání v oploceném hlídaném areálu).

A jaxem jim tam procházel už 3x ten jejich areál, tak NAPOHLED tam auta k prodeji vypadala ve výrazně lepším stavu než je běžno k vidění v autobazarech...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět