rodinné auto, do 600.tis

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
grim
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 25 bře 15:13

rodinné auto, do 600.tis

Příspěvek od grim »

ahoj

vybíráme nové auto, náhradou za havarovanou Octavia 2 FL.
Požadavky jsou:
- diesel
- automatická převodovka
- cca 110kW (77kW v minulé oktávce občas nestačilo)
- větší kufr (cca 500+l)
- výbava (tempomat, klimatizace (2-zonová), parkovací asistent (vpředu i vzadu), elektrické ovládání oken i vzadu... kromě toho drobnosti, které nabízelo staré auto ve výbavě elegance, plus/minus - je jasné, že uplně totéž nedostaneme nikdy)
- cena ceníkových max cca 600.tis nebo lehce přes (budu skřípět zuby, ale když to bude stát za to...)
- nové, tj nebazarové (nejsem odborník, žádného neznám a nechci riskovat, že mi prodají něco bouraného nebo s přetočeným tachometrem apod)

Z výběru jsou předem jsou vyloučení frantíci (možná je to už v současnosti urban legend, ale prý mají/mívají problémy s elektrikou ("potvrzené" známým, který má renaulta) a korejci (nemají vhodnou kombinaci motor+převodovka, plus.. a tady jenom moje domněnka: horší automatické převodovky?)

Ve výběru jsou
- skoda octavia 3, elegance, 2.0l/110kW dsg (649.tis, což už je přes limit, ale kdyby nebylo nic lepšího, tak to asi skousneme)
- seat leon st, style, 2.0l/110kW dsg (595.tis)
- ford focus st, titanium, 2.0l/110kW powershift (612.tis)

S oktávkou jsme za necelé tři roky najezdili cca 80.tis a kromě servisních prohlídek každých 15.tis (tj výměny oleje, filtrů apod) s ní nebyly žádné problémy. Několik lidí v našem okolí má také oktávku a jsou na tom podobně. Se seatem nebo golfem neznám nikoho. Takže zvlášť u seatu by to tak trochu byl krok do neznáma.

Od vás, zkušenějších, bych chtěl rady, návrhy, připomínky.. v několika rovinách:
- jak je na tom se závadami seat, nebo přímo leon? (díky ceně současný favorit)
- můžete někdo srovnat předvybrané auta mezi sebou po stránce jízdních vlastností, a které byste brali vy a hlavně proč?
- navrhněte něco dalšího (toyota, nissan, honda...) a proč vámi vybrané auto?
- další připomínky, návrhy, pokusy o vyvrácení nesprávných názorů... :)

předem díky
Pajaa
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pon 23 bře 14:56

Re: rodinné auto, do 600.tis

Příspěvek od Pajaa »

Co jsem tak prolézal jednotlivé salóny za poslední týdny tak můžu říct, že Focus není rodinné auto, má málo místa pro nohy vzadu v porovnání třeba s Leonem - u mé postavy to dělalo 6cm (zadní sedák, přední sedadlo). Takže pokud jsem si při své výšce 176cm sedl za sebe lehce se mi dotýkaly kolena o přední sedačku. U Leona, Ceeda či OIII se to nestane. Stejný problém jsem zjistil u Toyoty Auris bohužel. Nicméně, nyní je akce na Avensis 2litr Diesel, tuším že od 530tis - doporučuju to omrknout.
Jinak kdyby to někoho zajímalo, tak moje měření místa vzadu pro nohy při mém nastavení přední sedačky. První hodnota je volné místo, druhá je zadní opěradlo, přední opěradlo:
Deawoo Nubira SW - 25/75cm (moje stávající auto)
Seat Leon ST - 26/76cm :ymapplause:
Škoda Rapid - 26/74cm :ymapplause:
Kia Ceed SW- 24/76cm :ymblushing:
Ford Focus Combi - 20/70cm :ymtongue:
Toyota Auris ST - 20/70cm :ymtongue:
Škoda Fabia III Combi - 16/neměřeno cm :-q

Hranice kdy jsem se opíral o přední sedadlo koleny je cca 20cm - každý je jiný tak to neberte za bernou minci, ale určitý obrázek to dá ...
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: rodinné auto, do 600.tis

Příspěvek od lampa »

A nechces se vykaslat na diesel a koupit levnejsi auto, nebo stredni tridu?
lambdamen
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: ned 03 bře 08:10

Re: rodinné auto, do 600.tis

Příspěvek od lambdamen »

Pár návrhů aut, o kterých bych uvažoval být v tvé pozici.

http://www.tipcars.com/ford-mondeo/ford ... 97083.html

http://www.tipcars.com/hyundai-i40/hyun ... 72625.html

Z úplně nových bych šel do Leona. Sám jsem nad ním loni váhal. Nakonec jsem za víc jako rodinné auto pořídil Mazdu 6.
Ještě se mi líbil Civic Tourer, ale ten by neprošel přes ženu ;)
grim
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 25 bře 15:13

Re: rodinné auto, do 600.tis

Příspěvek od grim »

@pajaa: díky za připomínku

@lampa: diesel beru jako vhodnější k cestám, které obvykle jezdíme. Tak 80-90% nájezdu jsou z cest dlouhých cca 250-300km (1/3 okresky a zbytek dálnice) a za cca 2.5 roku máme těch 80.tis. Myslím, že pro tenhle typ ježdění je diesel lepší, ale dobrovolně přiznávám, že co vím, mám načteno z článků a diskuzí, takže kdo ví, od koho jsem co pochytil.

Když teda přistoupím na benzin a zůstanu o Leona, tak ve výbavě Style nenabízejí DSG téměř vůbec (jenom 1.2 TSI 81kW) a musel bych do FR (o kterou vůbec nestojím), kde by byl na výběr buď 1.4 TSI 110kW za 574.tis nebo 1.8 TSI 132kW za 587.tis (+13tis oproti 1.4). Nevím, jestli by tady nebylo lepší jít rovnou do té 1.8 ("za ty prachy") a už jsem ušetřil "jenom" 8.tis (oproti 2.0 TDI za 595.tis, viz výše). Takže.. levněj? Možná uplně jiné auto.
Ale klidně se tímhle směrem můžeme ještě chvíli bavit, uplně to nezavrhuju (je to jenom debata, zatím nic nekupuju).

Ještě nadhodím jinou otázku k tématu výběru auta: Nový Leon je s námi od r.2012, takže už ho aspoň trocu "prověřil čas". Jak si stojí se spolehlivostí? Jak často se tam něco pokaká? Nejezdí do servisu častěj než jiné auta (cca stejně staré)? Netrpí nějakými nereklamovatelnými neduhy, které člověk musí se skřípěním zubů přetrpět?
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: rodinné auto, do 600.tis

Příspěvek od x2005 »

Leon je stejný koncern jako Škoda, takže zásadní komponenty jsou stejné. Rozdíl je, od kolika koní má ktávka/leon lepší zadní nápravu. U oktávku bude asi trochu lepší využití vnitřního prostoru. Za mě jsou oktávky v nižších výbavách viditelně uvitř "oholenější". Teda Leon v v interiéru není taky žádná výhra. Někdy mi přijde Leon FR zbytečně tvrdý a uskákáný - jezdil jsem 1.4TSI/92kW FR a přišlo mi, že cítím každou žížalu. U oktávky bych volil mojí jedinou správnou výbavu RS. Ale tam se asi nevejdeš s cenou. U Leona mi přijde, že se opět šetřilo na odhlučnění TDI. Jel jsem oktou RS TDI a byl jsem ochotný ten zvuk od motoru akceptovat. Obecně spolehlivost bude +/- stejná, protože většina věcí je stejná. V leonu můžeš mít LED přední světla, který ale nejsou žádná zásadní výhra oproti Xenonům v oktávce. Prostě bych si vybral podle výhodnosti konkrétní nabídky.
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: rodinné auto, do 600.tis

Příspěvek od lampa »

Asi by bylo dobry si rict, jestli bys ocenil/vyuzil auto stredni tridy, protoze 600 tisic uz je dost penez a muzes mit chudsi stredni, nabusenou nizsi stredni, pripadne nejake to MPV (tam je to v tehle cennove hladine hodne zajimave). Co se tyce zpusobu vyuziti, tak benzin bude vzdycky lepsi volba, akorat tvoje vyuziti diesel uplne nezatracuje, takze je opet na zvazeni, jestli snizeny komfort, vyssi cena a v nekterych pripadech taky teoreticky drazsi servis stoji za nizsi spotrebu. Z koncernu vyber to, co se ti nejvic libi, ani jedno nebude vylozene spatna volba. Octavka je s 1.4 TSI DSG a 2.0 TDI DSG i v prostredni vybave a rozdil je tam asi 50 tisic, golf jenom v highlinu, ale ten rozdil je podobny. Krome tebou zminenych aut bych se podival po skladovkach avensisu, mondea (i kdyz ty budou asi vsechny v dieselu a diesel prevadecky bych se bal), Kia Optima...
Pajaa
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pon 23 bře 14:56

Re: rodinné auto, do 600.tis

Příspěvek od Pajaa »

@grim: Jinak kdyby jsi chtěl jít do Leona, tak bez problémů lze dosáhnout na 9-10% slevu z ceníku, takže tu 2.0 TDI s metlou a paketem Style bys do 600tis snad nacpal...

@x2005: tuto sobotu jdu projet ST ve verzi FR na 18" s 1.4 TSI a trochu se toho bojím, že pro naše účely jsou 18" už moc. Jenže ty kola jsou součástí paketu LED světel. Pak už jedině vzít Style abych tam ty 18" neměl - prodejci kola řešit nechtějí (protože mě se líbí ty 17 pro Style). Ale to zase je škoda mít sedačky Alcantaru a nemít FR. Civic na 17" byl v pohodě - zkoušel jsem asi 2km po kostkách a bylo to OK - no ono se toho nedá moc stihnout za 20-30km testovací jízdy.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: rodinné auto, do 600.tis

Příspěvek od x2005 »

Co je to za prodejce? Já jsem řešil, že nechci na Cupru 19" z výroby, tak mi slíbili je prohodit za nějaký 18" který vezmou z auta na salonu. On si větší kola i s gumama vezme nějaký tunner.

Benzín bych asi doporučil pro větší kultivovanost. Jestli se vlezeš do 1.8TSI tak úplně nejlíp.

Ještě jsem se zapomněl vyjádřit k Focusu. Z venku možná hezký, ale uvnitř ukrutně malý. V aktuálním provedené není pracoviště řidiče už takový hnus, ale podle mě to auto nemá cílovou skupinu (mimo fleetů ve firmě, kde bude povinný Ford a na Mondeo nedosáhnou).
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: rodinné auto, do 600.tis

Příspěvek od mmira »

x2005 píše:Co je to za prodejce? Já jsem řešil, že nechci na Cupru 19" z výroby, tak mi slíbili je prohodit za nějaký 18" který vezmou z auta na salonu. On si větší kola i s gumama vezme nějaký tunner.
muzu potvrdit, mam to domluveno stejne. tohle imho udela kazdy dealer, protoze na tom v konecnem dusledku vydela.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Odpovědět