Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Pajaa
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pon 23 bře 14:56

Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od Pajaa »

Vybíráme rodinné auto a zatím máme dvě auta u kterých opravdu nevím. Prosím podělte se o zkušenosti - hlavně spolehlivost motorů a vhodnost jak pro manželku tak pro občasné radosti tatínka. Auto kupujeme na 10-12let, roční nájezd 10-15tis km.

Seat Leon ST, motor 1.4 TSI 92kW, Výbava FR
+ Auto krásný, prostorný vzadu, 9 airbagů (uvažujeme příplatkově 2 zadní), staticky vyhovuje, výborný palubní počítač
- TSI EA211 motor, vím co asi od něj čekat, ale netuším jak to je s problémovostí u EA211, lze připlatit jen 4letá záruka
Teprve mě čeká testovací jízda, jsem zvědav na motor a 18“ kola …

Honda Civic Tourer 1.8 104kW, výbava Elegance
+ Auto krásný, špičkový kufr, o 3cm méně pro zadní cestující, asi ne nadčasový design přední části, parkovací kamera, méně se kradou
+ Po testovací jízdě bych neřekl že motor má 140k na kolech, našel jsem nějaké dyno grafy a tam naměřily cca 120k, nicméně hodně zábavné auto, dle spritmonitoru lehce vyšší spotřeba 6,89L oproti 1.4TSI 6,5L
- Nevím proč, ale bouchal jsem se kolenem o sloupek řízení, ovládání palubního systému daleko horší až hrozné než v Leonu, asi dražší servis než koncern

Co jsme vyřadily:

Focus – až o 6cm méně prostoru na zadních sedadlech toto auto zabilo 
France produkce nám není sympatická
Kia – jízda v pohodě, výbava TOP super, kvalita interiéru asi OK ale ten motor a spotřeba, 1.6GDI při nájezdu na dálnici zrychlovala jako stará 1.6 bez Euro V, zklamání ale asi by stačila, KIA 777 je také silný argument. Takže jsem si ji úplně neškrtl
Auris – Zvenku ještě OK, uvnitř jsem nacházel prvky které měl můj kamarád v Corolle před 15 lety …, motor pouze 1.6 – ještě zkusím projet
Opel – nelíbí se nám prostě
Octavia - no co ty za to chtěj to je hrůza ...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od řidičBOB »

Civic Tourer mi přijde jako auto z jiné galaxie... Jsem konzerva a byť se mi interiér Seatů nelíbí, tak proti Civicu je to parádní!
Problém s TSI byl u řetězového převodu. U řemenového je vše OK.
Honda byla vždycky ráda vytáčená, takže aby se koně probudily, musíš na to více šlapat, což ale znamená vyšší spotřebu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Prdola
Řidič začátečník
Příspěvky: 180
Registrován: pát 13 bře 15:10

Re: Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od Prdola »

Civic bude mít o chlup větší spotřebu, ale zase ty jejich atmošky jsou velmi, velmi spolehlivé motory. Já konzervativec nejsem, takže bych Civic bral spíš. Ale BOB má pravdu v tom, že jestli nemáš moc rád řazení, ber turbo, civic se rozvášní až v otáčkách.
Bofors
Autoškolák
Příspěvky: 42
Registrován: pát 23 kvě 14:55

Re: Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od Bofors »

Jednoznačně Leon. 1.8atmo je mrtvola rozežraná a 1.4 TSI je pravý opak a nově i spolehlivá
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od mmira »

rict o 1.8 v civicu, ze je mrtvola rozezrana, je dost mimozni.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Pajaa
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pon 23 bře 14:56

Re: Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od Pajaa »

Tak jak jsem psal ten Civic s 1.8 by určitě dělal radost, protože se pěkně točí a má i pěkný zvuk. Manželka, ale nemá takový gule to hnát nad 3500 - 4000 ot. To vidím jak jezdí s HTP kde řadí mezi 2500-3000 max. 4000tis ot jsem u ni viděl jen na dálnici kde nám oběma už to celkem vadí. Takže určo TSI bude pro ni pocitově velmi vhodné. Já jezdím z 80% také klidně s 1.6 atmo řadím také v podobných otáčkách, ale pak se nebojím jí poslat k 6000 když prostě musím nebo chci větší dynamiku.

Ideální auto by byl Leon s motorem od Hondy :) Design a spolehlivost v jednom
Prdola
Řidič začátečník
Příspěvky: 180
Registrován: pát 13 bře 15:10

Re: Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od Prdola »

Navíc civic má docela levně ten jejich asistent, co brání před kolizí do 30, když couváš z řady tak kouká, jestli něco nejede, načítá značky (to určitě moc nefunguje :D ) a má v sobě ten paket ještě mnohem víc. To by se ženě mohlo hodit, jestli se třeba bojí vyjet z té řady. (ono když člověka zavřou 2 auta skrze které není vidět...)
Pajaa
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pon 23 bře 14:56

Re: Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od Pajaa »

Prdola píše:Navíc civic má docela levně ten jejich asistent, co brání před kolizí do 30, když couváš z řady tak kouká, jestli něco nejede, načítá značky (to určitě moc nefunguje :D ) a má v sobě ten paket ještě mnohem víc. To by se ženě mohlo hodit, jestli se třeba bojí vyjet z té řady.
Jo to se hodí u sporťáku s batohem :) Mě u té Hondy nejvíc irituje ten palubní počítač, Leon to má uděláno perfektně (stejně jako VW)
Prdola
Řidič začátečník
Příspěvky: 180
Registrován: pát 13 bře 15:10

Re: Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od Prdola »

VW ho má udělanej dobře, to je pravda.
coques
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: pon 10 říj 10:09

Re: Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od coques »

Zaujímavé, že ti GDI u KIA prišiel lenivý, mňa zase na svoj objem milo prekvapil. A to som v jeden deň jazdil aj so Civicom 1.8.
Odpovědět