Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Pajaa
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pon 23 bře 14:56

Re: Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od Pajaa »

coques píše:Zaujímavé, že ti GDI u KIA prišiel lenivý, mňa zase na svoj objem milo prekvapil. A to som v jeden deň jazdil aj so Civicom 1.8.
Nepsal jsem, že je příliš lenivá. Ale mám teď 1.6 atmosféru od Oplu 76kW a chuť jít do otáček má možná lepší, je bystřejší na plyn. Proto jsem byl zklamán, těch 99kW tam možná někde je, ale já doufal, že to bude lepší. To Civic reagoval lépe a zejména ve vyšších otáčkách šel razantněji za plynem - samo sebou s vypnutým zeleným čudlem %%- Jinak podvozkově jsme byly spokojeni a pořád jsem ji definitivně neškrtl - taky nejde už objednat kvůli nastupujícímu faceliftu - stejně jako Auris.
Pajaa
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pon 23 bře 14:56

Re: Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od Pajaa »

Tak mám za sebou testování Leona ST 1.4 TSI a misky vah se přesunuly k tomuto autu. Poté co moje drahá polovička viděla Alcantaru v jiném autě, tak se nám rozpočet trochu zvedl ale máme jasno. Zbývá mi jen přežít ty diskuze o barvě :-@
Prdola
Řidič začátečník
Příspěvky: 180
Registrován: pát 13 bře 15:10

Re: Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od Prdola »

Hodím sem dotaz k leonu, kdo ho zná: Je pravda, že nemá výškově nastavitelné pásy v předu? To by byl návrat dost zpátky.
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od d1.8t »

Pajaa píše:Zbývá mi jen přežít ty diskuze o barvě :-@
To je velká zábava. Prohlášení typu: "Když už si vybral všechno, nech mě vybrat aspoň barvu" atp. Nakonec barvu vybrala, ale ponechal jsem si právo veta. Z 10 barev jsem vetoval 8, u těch dvou zbývajících jsem se stejně nemohl rozhodnout.
RWD
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od d1.8t »

Prdola píše:Hodím sem dotaz k leonu, kdo ho zná: Je pravda, že nemá výškově nastavitelné pásy v předu? To by byl návrat dost zpátky.
Podle všeho nemá.
http://topautomag.com/wp-content/upload ... terior.jpg
http://preview.netcarshow.com/Seat-Leon ... 600-60.jpg

Kamarád teď vyřadil z výběru 308, kvůli absenci výškový rektifikace, protože ho pás řezal do krku. Paní prodávající to zjevně zaskočilo.
RWD
Prdola
Řidič začátečník
Příspěvky: 180
Registrován: pát 13 bře 15:10

Re: Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od Prdola »

Tak to bych nepřekousnul, řeší se každá píčovina na bezpečnosti a na tomhle se štří :ymsick:
Pajaa
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pon 23 bře 14:56

Re: Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od Pajaa »

Prdola píše:Hodím sem dotaz k leonu, kdo ho zná: Je pravda, že nemá výškově nastavitelné pásy v předu? To by byl návrat dost zpátky.
Určo nemá, ale asi máme výšku dle jejich tabulek takže v poho. Ale rozumím tomu, že tady se fakt šetřit nemá, jenže VW šetří uplně na všem - jsem třeba rád za automatické dojezdy všech oken z místa řidiče, u Fabie to ořezaly na jedno okno. Trochu byl nezvyk s tím sportovním volantem jak je dole placatej, kdo toto vymyslel :-B a našlo by se toho více ale u kterýho auta ne že.
Prdola
Řidič začátečník
Příspěvky: 180
Registrován: pát 13 bře 15:10

Re: Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od Prdola »

Hlavně že EURO NCAP bere ohled i na to, jak tě pípá připomínák zapnutého pásu, tohle je problém, když je někdo trochu nekonfekční, tak je to v pr.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od mmira »

BMW nema vyskove nastavitene pasy uz buhvi jak dlouho a nidk oto neresi. od toho je v aute, dle vyrobce, vyskove nastavitelne sedadlo.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Pajaa
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pon 23 bře 14:56

Re: Seat Leon ST 1.4 TSI vs Honda Civic 1.8

Příspěvek od Pajaa »

Ono taky jedna věc je mít tu možnost a druhá věc ty pásy si nastavit. Já osobně jsem ještě nezažil nikoho kdo by to udělal.
Odpovědět