Auto do 75 000Kč

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Auto do 75 000Kč

Příspěvek od Arkis »

Z důvodu havárie předčasně sháním nějaké auto. Stihl jsem si našetřit jen 75 000Kč, takže to nebude žádná hitparáda.
O co mi jde:
- převážně místo pro řidiče, zkrátka nejsem žádný drobeček
Dostal jsem od havarijní společnosti náhradní vozidlo - Renault Mégana kombi 2005. V něm se mi sedí hodně pohodlně, ikdyž bych přivítal brzdový a plynový pedál dál od sebe. Prostě ani nohu nemám zrovna nejmenší. Co mi však na tomto autě vyloženě vadí je šílená citlivost plynu a brzd. Snad je to jen o zvyku, ale při prvním rozjezdu mi to chcíplo a při dalších jsem poskakoval.
- nepotřebuji nějaké přesilněné auto, ten Mégane mi vyhovuje i svižnosti, ale bohužel jsem s ním najel jen cca 30km a to velmi opatrných. Je to 1.6 8.3kW benzín. Na druhou stranu nechci něco, co je výkonově jako felicie = předjíždění vymýšlet s rezervou půl kilometru.
- výbava: To je hodně neurčité. Určitě bych uvítal nějaké vymoženosti, ale jezdil jsem felicií v holobytu, takže asi toho moc nepotřebuji. Základ je asi ABS, nějaké ty pytle a v dnešní době i klimatizace. Co se mi hodně zalíbilo, tak byl tempomat v tom Renaultu. Takové výbavičky jsou hodně návykové, ale není to nutnost.
Těch 75 000Kč je jen na auto. První servis si zaplatím z toho, co dostanu za ten vrak felicie.
Co je nutnost, tak chci jedině benzín. Naftu v této cenové kategorii nechci riskovat, ale stejně jezdím převážně krátké trasy, takže bych ji brzy utrápil. Většinou jezdím sám (z práce, do práce), ale potřebuji, aby auto uvezlo celkem 4 parazity... tedy pasažéry a do kufru se vlezl nákup pro dvě rodiny.
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Auto do 75 000Kč

Příspěvek od Píí »

To už je ten Megane s kartou místo klíče, že? Na to si dávej pozor. Celkově v této době (2001 - 200X nejsem si jistý, kdy s tím něco začali dělat) se Renaultům kazila elektronika. Náhradní karta tě vyjde na 5000Kč. Dále se taky vyšším modelům (Vel Satis, Espace) hodně kazily centrální jednotky, takže taky žádná levná sranda. No nevím, jak je to u těchto normálnějších.
Jinak si myslím, že motorově to bude naprosto v pořádku. Tyto maloobjemové si někdy maximálně pápnou olej, jinak jsou to v pohodě motory.
Bohužel ti neporadím, co jiného za auto. Nemám přehled, kolik místa je v jiných vozech, ale neřekl bych, že Megane je nějaké uvnitř obrovské auto.
Beny9700
Pan Řidič
Příspěvky: 337
Registrován: pon 16 dub 18:18

Re: Auto do 75 000Kč

Příspěvek od Beny9700 »

Proháním atmosféru 2,5 V6, 1,8T a dále 2,8T V6 4x4, k tomu ještě 3.0 R6 s kompresorem a 3,0TDI. Až na jedno auto samé 6-ti válce. A navzdory ekoteroristům si to užívám :-). Zahájil jsem boj proti globálnímu oteplování - pořídil jsem si roadstera :-).
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Auto do 75 000Kč

Příspěvek od Arkis »

Tak zrovna octa s 55kW a fóbie HTP mi nepříjdou jako auta, u kterých se nemusí plánovat předjíždění.
Teď jsem narazil na Kia Carens (po faceliftu). S tím někdo nemáte nějaké zkušenosti?
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Auto do 75 000Kč

Příspěvek od Píí »

A když už se díváš na takové skoro MPV jako je carens, tak co třeba Zafiru?
http://www.sauto.cz/osobni/detail/opel/ ... oFrom=list
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16391
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Auto do 75 000Kč

Příspěvek od pavproch »

fíkus I.gen 1.8 nebo dvoulitr ?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Auto do 75 000Kč

Příspěvek od Arkis »

Není to pro mně moc malé auto?
Jen tak pro představu. Takhle jsem seděl ve felicii, abych neměl hlavu skříplou o strop.
Obrázek
Uživatelský avatar
racer
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: pon 12 lis 19:30

Re: Auto do 75 000Kč

Příspěvek od racer »

Za mě možná i něco jako tohle http://auto.bazos.cz/inzerat/44976713/V ... T-18-T.php
Je to prostorné až až, nevím jestli vadí koncern, ale obecně velmi spolehlivé auto, podle mě jedno z nejkvalitněji vyrobených vůbec. Plusem je solidní výbava a dostatek výkonu.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Auto do 75 000Kč

Příspěvek od Arkis »

U koncernu mi vadí ceny. Co někteří prodejci chtějí za například 15 let staré auto mi hlava nabere.
Díval jsem se například ještě na Opel Meriva, Chevrolet Tacuma. Ten Opel Zafira taky nevypadá špatně.
Uživatelský avatar
racer
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: pon 12 lis 19:30

Re: Auto do 75 000Kč

Příspěvek od racer »

No tak chceš auto za 75 tisíc, což není nijak extra moc peněz. A pak, passat 3BG může být i po 15 letech a 300tis km v lepší kondici než osmiletá tacuma se 150. U tacumy bych však asi nepřekousl vzhled, po předFL multiple je to snad nejhnusnější auto :D
Ad Meriva - neseděl jsem v tom ale obával bych se v tomto případě prostronosti - psal jsi o 4 lidech a nákupu pro 2 rodiny.
Odpovědět