2008 VW Passat Variant 1.9 TDI DPF BlueMotion 77kW

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
drs
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: sob 20 pro 21:08

2008 VW Passat Variant 1.9 TDI DPF BlueMotion 77kW

Příspěvek od drs »

Dobrý den, sháním rozumně jeté kombi v ceně 250 - 300 tisíc. Aktuálně zvažuji koupi Volkswagenu Passat Variant 1.9 TDI DPF BlueMotion 77kW. Rok výroby 2008. Autům příliš nerozumím a koupě tohoto vozu je pro mě poměrně zásadní investicí. Nerad bych šlápl vedle, proto prosím o radu: Je tu něco, čeho bych se u tohoto modelu s touto motorizací měl obávat? Případně, můžete někdo doporučit, čemu se při koupi passata vyhnout. Předem děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: 2008 VW Passat Variant 1.9 TDI DPF BlueMotion 77kW

Příspěvek od Jenyk »

Jestli se nemylim je to motor s PD? Sam o sobe je drzak, s DPF je to vyhlaseny pruser. Obecne je to auto pro velmi klidne ridice. Extremni predpoklady bazaroveho podvodu, typ auta, cena a rok vyroby predstavuji velmi traskavou smes.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: 2008 VW Passat Variant 1.9 TDI DPF BlueMotion 77kW

Příspěvek od pavproch »

tak tak, prassata fdýzlu na hlínách a s fialkama v bazaru nebrat ani s velmi dobrým mechanikem/servisákem při ruce...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3973
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: 2008 VW Passat Variant 1.9 TDI DPF BlueMotion 77kW

Příspěvek od HondaMan »

pavproch píše:tak tak, prassata fdýzlu na hlínách a s fialkama v bazaru nebrat ani s velmi dobrým mechanikem/servisákem při ruce...
A v čem je to jiné než SuperB, Mondeo, 407, Insignia...?
Ex"manažerský" povoz, který bude mít pravděpodobně dost najeto, po celou dobu servisováno v autorizáku, žádné bastlení...

Pokud by to ale šlo, tak bych se vyhnul verzi s DPF a BlueMotion...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: 2008 VW Passat Variant 1.9 TDI DPF BlueMotion 77kW

Příspěvek od pavproch »

protože v kocourkově je pravděpodobnost smotaniny/svařence řádově větší u prassata a oftáky než u zbytku světa
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
drs
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: sob 20 pro 21:08

Re: 2008 VW Passat Variant 1.9 TDI DPF BlueMotion 77kW

Příspěvek od drs »

Jenyk píše:Jestli se nemylim je to motor s PD? Sam o sobe je drzak, s DPF je to vyhlaseny pruser. Obecne je to auto pro velmi klidne ridice. Extremni predpoklady bazaroveho podvodu, typ auta, cena a rok vyroby predstavuji velmi traskavou smes.
Ano, měl by být s PD a samozřejmě s DPF. Auto pro klidné řidiče by mi nevadilo. Riziko bazarového podvodu bych snad dokázal snížit - mám jej vyhlédnuté od soukromého prodejce v německu a před koupí bych zajel do tamního autorizáku na prohlídku. Ale vyhlášený průser, to je přesně to, co bych nerad pořizoval. Díky za upozornění.
drs
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: sob 20 pro 21:08

Re: 2008 VW Passat Variant 1.9 TDI DPF BlueMotion 77kW

Příspěvek od drs »

HondaMan píše:
pavproch píše:tak tak, prassata fdýzlu na hlínách a s fialkama v bazaru nebrat ani s velmi dobrým mechanikem/servisákem při ruce...
A v čem je to jiné než SuperB, Mondeo, 407, Insignia...?
Ex"manažerský" povoz, který bude mít pravděpodobně dost najeto, po celou dobu servisováno v autorizáku, žádné bastlení...

Pokud by to ale šlo, tak bych se vyhnul verzi s DPF a BlueMotion...
Vyhnout se verzi bluemotion nebude problém, ale DPF? Měl jsem za to, že v novějších dieselech je DPF vždy. Ovšem, možná se pletu, jak už jsem psal, v autech se moc nevyznám.
drs
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: sob 20 pro 21:08

Re: 2008 VW Passat Variant 1.9 TDI DPF BlueMotion 77kW

Příspěvek od drs »

Mohu se zeptat, jakou motorizaci by jste tedy v případě passatů vyrobených kolem roku 2008 doporučovali? Díky za reakce
Uživatelský avatar
karelpipa
Pan Řidič
Příspěvky: 348
Registrován: pát 26 srp 13:37
Bydliště: Prag

Re: 2008 VW Passat Variant 1.9 TDI DPF BlueMotion 77kW

Příspěvek od karelpipa »

Já bych řek, že nejlépe by bylo vyhnout se Passatu :D

A když to nepůjde, tak aspon uhláku.
https://www.youtube.com/watch?v=i6iSAwLsApM
Moje kolo s Imprezou :))
drs
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: sob 20 pro 21:08

Re: 2008 VW Passat Variant 1.9 TDI DPF BlueMotion 77kW

Příspěvek od drs »

karelpipa píše:Já bych řek, že nejlépe by bylo vyhnout se Passatu :D

A když to nepůjde, tak aspon uhláku.
Promiňte, ale to jsou ta auta tak špatná? Mohl by jste napsat z jakého důvodu a co by jste navrhoval jako alternativu? Předem děkuji.
Odpovědět