BMW X5 ??

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
superman19
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 31 črc 17:00

BMW X5 ??

Příspěvek od superman19 »

zdravím pánové,

potřebuji poradit. V červnu 2015 chci koupit nové auto, ale nejspíš budu muset něco našetřit, tak to chci vyřešit teď, ať vím orientační částku. Situace je taková. Mám Škoda Roomster 1.4 16v. Do města super, není moc velký a spotřeba je průměr 6.3l. Jenže v červnu chci přikoupit další vůz. Požadavky jsou jasné. Jízda 90% město, ale chci, aby mu nedělalo problém jet na hory do Rakouska, Itálie apod. Takže jsem přemýšlel o BMW X5 r.v.2001 nebo něco okolo. ALE ta spotřeba dieselových i benzínových motorů je do očí bijících....Chtěl bych kombinovanou max 8l. Cenově ... tak okolo těch 200tisíc. Výbava co nejvyšší. Asi bych byl pro modely SUV. Ale combi se nebráním :) určo ale 4x4. :) Díky za rady ! :)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW X5 ??

Příspěvek od pavproch »

Proč pokaždé nové vlákno?

Aha, už vím, dala by se z toho udělat docela zajímavá studie myšlenkového vývoje ve dvou měsících (řazeno od Tvého nejstaršího, srpnového, vlákna) :D

Jaké dva vozy do 130tis. ?
Toyota Yaris nebo Opel Corsa C ?
Jaký kabriolet ?
X5 ??


Akorát nevím, jestli by si s výsledkem té případné studie byl spokojen.... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
piriformis
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: pon 02 led 22:08

Re: BMW X5 ??

Příspěvek od piriformis »

superman19 píše: Požadavky jsou jasné. Jízda 90% město, ale chci, aby mu nedělalo problém jet na hory do Rakouska, Itálie apod. Takže jsem přemýšlel o BMW X5 r.v.2001 nebo něco okolo. ALE ta spotřeba dieselových i benzínových motorů je do očí bijících....Chtěl bych kombinovanou max 8l. Cenově ... tak okolo těch 200tisíc. Asi bych byl pro modely SUV. Ale combi se nebráním :) určo ale 4x4.
pozadavky jsou nesmyslne. Zadne SUV podobne velikosti, 4x4 a za danou cenu, nebude jezdit za 8l/100km (pokud bude provoz z 90% ve meste). Pokud te desi vyssi spotreba X5, tak na ni rovnou zapomen, protoze spotreba je to nejmensi, co by te melo u X5 z r.01 trapit. ;) koukal bych spis po nejakym kombiku, jako Volvo V70, nebo Subaru Legacy pokud je nutnost 4x4 (coz mi pri mestskem provozu nedava moc smysl, ale budiz, je to tva volba). Ale i tak se obavam, ze 8l/100km bude spis ta spodni hranice.
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: BMW X5 ??

Příspěvek od Píí »

4x4 = větší spotřeba
SUV (větší kola, vyšší karoserie, ne zrovna aerodynamické) = větší spotřeba
Prvně si ujasni co opravdu potřebuješ a zároveň, co by se ti líbilo. Jak to tak vidím, tak tvoje jediná šance je něco na LPG. Známý sice má Suzuki Grand Vitaru 2006 2.0 benzín a dokáže jet za 8,5. No je to taková suchá jízda bez ničeho.

Na diesel se rovnou vykašli, protože pokud jezdíš z 90% ve městě, tak ho budeš hodně trápit.
Ty, pokud se nedáš cestou LPG, se zkus podívat na podobné auta.
http://www.sauto.cz/osobni/detail/dacia ... oFrom=list
4x4 - ano
SUV - více méně ano
město - pohoda
hory - dostačující
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5482
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW X5 ??

Příspěvek od M.Z. »

Netušil jsem, že se k vypluženému parkovišti pod sjezdovkou nedá dostat jinak, než s 4x4, to jsou mi novinky.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27053
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW X5 ??

Příspěvek od řidičBOB »

již od základu je myšlenkový pochod tazatele špatný...u vozů typu X5, apod. je totiž spotřeba ten úplně nejnižší náklad při provozování takového auta - zvláště roku výroby 2001.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
kosto
Autoškolák
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 19 zář 17:54

Re: BMW X5 ??

Příspěvek od kosto »

Pri SUV respektive autach s pohonom 4x4 mam pocit, ze sa spotreba za posledny 10-20 rokov vyraznejsie nezmenila. Jediny skok nastal pri tom, ze sa namiesto diferencialu zacala pouzivat medzinapravova spojka, ktora nemusi mat pripojene vsetky kolesa za beznych podmienok. Kedze sa podiel tychto aut zvysuje, som zvedavy ako automobilky dosiahnu EU limity...

Mozno by som sa pri tychto poziadavkach poobzeral po Skoda Yeti/Octavia 4x4, ta spotreba 8l by pri 1.9tdi mohla byt celkom udrzatelna, akurat velkostou je ovela mensie nez X5 alebo uz vyssie spominany Duster. Alebo Subaru prerobit na lpg.

Na Subaru Outback 2,5 sa da ist za cca. 9l mimo mesta a zaroven nezdrziavat premavku, ale po meste sa dostat pod 11l je problem. Podobne to bude asi so vsetkymi autami tejto kategorie.
superman19
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 31 črc 17:00

Re: BMW X5 ??

Příspěvek od superman19 »

pavproch píše:Proč pokaždé nové vlákno?

Aha, už vím, dala by se z toho udělat docela zajímavá studie myšlenkového vývoje ve dvou měsících (řazeno od Tvého nejstaršího, srpnového, vlákna) :D

Jaké dva vozy do 130tis. ?
Toyota Yaris nebo Opel Corsa C ?
Jaký kabriolet ?
X5 ??


Akorát nevím, jestli by si s výsledkem té případné studie byl spokojen.... :ymhug:



To víš, situace se každou chvíli mění a já si rád nechám poradit od ostatních ;)
superman19
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 31 črc 17:00

Re: BMW X5 ??

Příspěvek od superman19 »

M.Z. píše:Netušil jsem, že se k vypluženému parkovišti pod sjezdovkou nedá dostat jinak, než s 4x4, to jsou mi novinky.


Byli jsme v Itálii s BMW 320d. Parkovali jsme na parkovišti u sjezdovky, jenže ono na horách sněží a to většinou pořád v zimních měsících a když celý den lyžuješ, tak těch pár cm tam je, když odjíždíš. Měli jsme tenkrát dost velkou honičku ten kopeček vyjet...Taky jsme potkávali dost aut, které prostě kopce nevyjeli a to ani s řetězy. Fakt tuhle situaci absolvovat nechci a s 4x4 je zima prostě na pohodičku. A hlavně na hory je to samej kopec a kopec a kopec a tam se cesty moc často neupravují...
superman19
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 31 črc 17:00

Re: BMW X5 ??

Příspěvek od superman19 »

Píí píše:4x4 = větší spotřeba
SUV (větší kola, vyšší karoserie, ne zrovna aerodynamické) = větší spotřeba
Prvně si ujasni co opravdu potřebuješ a zároveň, co by se ti líbilo. Jak to tak vidím, tak tvoje jediná šance je něco na LPG. Známý sice má Suzuki Grand Vitaru 2006 2.0 benzín a dokáže jet za 8,5. No je to taková suchá jízda bez ničeho.

Na diesel se rovnou vykašli, protože pokud jezdíš z 90% ve městě, tak ho budeš hodně trápit.
Ty, pokud se nedáš cestou LPG, se zkus podívat na podobné auta.
http://www.sauto.cz/osobni/detail/dacia ... oFrom=list
4x4 - ano
SUV - více méně ano
město - pohoda
hory - dostačující
Jo LPG se určitě nebráním, naopak. To klidně ať žere těch 10l, protože 1l plynu stojí cca 17 korun, takže vlastně spotřeba 10l plynu se rovná spotřebě 5l benzínu. Ta Dacia mě také zaujala. Děkuji za radu
Odpovědět