Koupě nového auta ve Škodovkách

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
saša
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 20 srp 22:49

Koupě nového auta ve Škodovkách

Příspěvek od saša »

Zatím mám Fabii II krátkou, s motorem 1,4 16V r.v. 2007. Chci novější vůz zase od Škodovky, která má nejlevnější servis. Co mám zvolit? Fabii III nové generace, nebo Škoda Rapid? Potřebuji menší auto, ale prostorné minimálně jako Fabia II, ale s malinko větším kufrem. A spotřebu na benzínu každopádně pod 7 litrů - nejlépe do 6 l. Nyní mám nájezd cca 9000 km/rok - jízdy ze 70% po městě s nezahřátým motorem. Motor bych chtěl živější, asi TSI = min 160 Nm (protože v zam jezdím Octavii II diesel 1,9 takže vím co je síla).
Vybavenost slušnou - ne chudší, než dosavadní Fabia ve verzi elegance. Co poradíte? Nebo navrhněte výhodnější vůz jiné značky.
Dostávám nyní slevněné nabídky od značek Opel Meriva, Hyunday I30, Toyota Yaris 1,33. Kdo se má v tom vyznat. Děkuji moc za názory. AK
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Koupě nového auta ve Škodovkách

Příspěvek od beaumont »

Śkodovka opravdu NEMÁ nejlevnější servis, přinejmenším ne ofiko, který tě ale bude u nového auta zajímat nejvíc. Velmi doporučuji projít si ty nabídky konkurence a podívat / svézt se v jiných autech.

Pokud bys hledal nejlevnější ofiko servis, tak (pomineme - li Ladu) bych to viděl na Dacii nebo Fiat.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Koupě nového auta ve Škodovkách

Příspěvek od pavproch »

asitak.... servis stejného rozsahu (obojí v autorizáku) Fiat Panda vs. Škoda Octavia = cca 1:2.5 až 3
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Koupě nového auta ve Škodovkách

Příspěvek od retron »

no tak ty si celkem adept na ten jejich operativní leasing, minimálně bych to zkusil propočítat
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Koupě nového auta ve Škodovkách

Příspěvek od pavproch »

nadruhoustranu ale zase při nájezdu 9t km ročně se budou návštěvy servisu konat co tři roky.... a vlastně už i první servis se nebude muset dělat v autorizáku, bo to autí bude už dávno ze záruky venku....

protože to vypadá že autorovi se šádoffky líbí/má k nim vztah, imho by takový rapid SB 1.2TSI se šestikvaltem nemusel být špatná volba... teda pokud se šestikvaltem dělá....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Koupě nového auta ve Škodovkách

Příspěvek od pavproch »

tak jo, dělá.... *-:)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového auta ve Škodovkách

Příspěvek od řidičBOB »

srovnávat servis Pandy a Octavie není úplně vypovídající...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Koupě nového auta ve Škodovkách

Příspěvek od pavproch »

já vím, já vím...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
radon
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 21 říj 22:34

Re: Koupě nového auta ve Škodovkách

Příspěvek od radon »

Malinko vetsi kufr, bral bych Rapida SB. Nova FIII hatch bude lehci a novejsi TSI motor bude mit mensi spotrebu, snad i zivotnost, jenze kufr nebude vetsi. Ovsem take bych vybiral z tech dvou, ostatni zminovana auta se mne nelibi. I kdyz nez i30, mozna bych se jeste podival na Ceeda 1.6 GDI (ale zase servis bude drazsi).
Odpovědět