Prosím o pomoc výběru vozu

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
speedy.kh
Autoškolák
Příspěvky: 46
Registrován: pon 23 kvě 07:04

Prosím o pomoc výběru vozu

Příspěvek od speedy.kh »

Zdravím,
Poprosil bych Vás o pomoc při výběru vozu :-)))
Chtěl bych si pořídit vůz, kterým budu jezdit nejčastěji o víkendu, na výlety, či přes týden za soukromými záležitostmi :-)
Jako služební vůz mám Superba, kteréh mohu využívat i pro soukromé jízdy - tzn cesta s přátely za hranice Republiky by byla vyřešená, to samé drobné stěhování a celkově "levně" se dostat z bodu A do bodu B.

Chtěl bych tedy spíš menší, sportovnější, zábavnější auto než je právě Superb ))
Podmínky - nechci staré auto, chci "moderní" a hezké :-)
- automat
- nafta - chápu, že nafta se se slovy sport - zábava vylučuje, ale je to "nutné".
- cenově do cca 350-400tis
- rozumný nájezd
- snadno prodejné auto - toto je pro mne skutečně důležité, rád bych auto za rok/dva prodal a koupil si jiné-viz níže

Aktuálně mi z této celé rovnice vychází Golf GTD DSG - co si o této volbě myslíte? Líbila by se mi více Audi A5, ale ta je cenově výš než je můj limit, to samé BMW 335d.

Možná je to celé nesmysl, auto si chci pořídit možná jen z nudy, možná jen z nouze cnost, protože upřímně, další auto skutečně nepotřebuji, ale chci ho.

Je tedy dost možné, že mi nějaký daný kus uplně vypadnul, pokoušel jsem se nejčastěji hledat stylem sauto - automat, nafta, od 300 do 400tisKč ... stále vidím jako nejideálnější variantu Golf GTD...

Díky všem.
superman19
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 31 črc 17:00

Re: Prosím o pomoc výběru vozu

Příspěvek od superman19 »

Tolik peněz jen protože chcete ? Není to škoda ? :) Já bych koupil sportovní benzín za 200tisíc, možná si pak něco v exteriéru vylepšil, ale tolik peněz jen tak hodit do vzduchu, abyste to za 2 roky prodal mi přijde škoda :) dle mého názoru takové auto si člověk chce nechat co nejdéle, hrát si s ním, vymazlovat ho a nenechat na něj dopustit...ale jestli opravdu chcete takové auto, tak bych volil benzín :)
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Prosím o pomoc výběru vozu

Příspěvek od Píí »

Mimo téma :-! Já hlavně nevidím důvod, proč jít do nafty. Sám říkáš, že jako "normální" auto máš služebního superba, tak si spočítej, kolik s tímto druhým autem najedeš kilometrů. 30 000km? 20 000km? Podle toho, co píšeš bych řekl, že ani to ne. V takové situaci se ti nafta nevyplatí a jelikož nafta potřebuje jezdit a "nemá ráda stání", tak šance, že se ti posere něco drahého se akorát zvyšuje.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Prosím o pomoc výběru vozu

Příspěvek od oxik »

Tak on někdo má naftu skoro zadarmo, s tím se teď na forech setkávám častějc..:)
speedy.kh
Autoškolák
Příspěvky: 46
Registrován: pon 23 kvě 07:04

Re: Prosím o pomoc výběru vozu

Příspěvek od speedy.kh »

Přesně tak, volba nafty je pouze z jednoho důvodu a to, že jí mám skutečně za "pár korun" oproti benzínu, a v tuhle chvíli to je pro mne silný argument. Jinak žádný zastánce nafty nejsem, v dnešní době turbobenzínů, které nabízejí vyšší výkon, nesrovatelnou kultivovanost a velmi podobnou spotřebu není "žádný" důvod pro naftu.

Pokud spočítám velké výlety, které pojedu stoprocentně výše vybíraným autem, vychází mi nájezd na cca 20-25tkm. Víc určitě ne.

Že si auto nechám třeba déle je klidně možné, nevydrží mi auto v sériovém stavu, vždy si na něm musím něco "vylepšit" nebo zindividualizovat. Performance tuning se hodí vždy :-)

Prosím tedy diskuzi, že nafta je nesmysl, abychom jí vynechali.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Prosím o pomoc výběru vozu

Příspěvek od oxik »

V tomhle ohledu nejaka silnejsi nafta do BMW 1er? Pripadne pak 330d, ale nevim jak se pohybujou financne s ohledem na vek..
Koncern v nafte bych asi nevolil uz jen kvuli pocitu, ze to auto ma kazdy druhy, ale to uz je o osobnich preferencich :)
Sklenka
Autoškolák
Příspěvky: 36
Registrován: stř 13 srp 10:43

Re: Prosím o pomoc výběru vozu

Příspěvek od Sklenka »

hodně chválený co do výkonu, projevu a kultivovanosti je 123d ;-)
Mike007
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 20 led 17:59

Re: Prosím o pomoc výběru vozu

Příspěvek od Mike007 »

Myslím, že nafta a sport není od sebe až tak daleko.
Já osobně mám TDi a M3 a prostě to TDIčko není špatný. Na M3 samozřejmě nemá, ale má pevný tah odspoda a to je třeba ve městě lepší, než uječená M3ka v 8 tisících -)

Každopádně sportovní auto v naftě asi jen BMW - 330d je moje doporučení, klidně i v kombíku, E90/E91 má libovej podvozek..

Ohledně automatu, tak na to pozor. Kamarád má servis na automaty a říkal, mi, že BMW měli dva dodavatele automatů, jeden by ok a druhý nic moc - nepamatuju si názvy. klidně mu zavolej a zeptej se ho http://www.autoindividual.cz
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Prosím o pomoc výběru vozu

Příspěvek od Jenyk »

Jak Supa nemusím tak bych jezdil Supem, žádné auto s těmito krtérii nebude řádově zábavnější. Nic bych nekupoval a prachy použil rozumněji.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Odpovědět