Leon ST vs Golf 7 Variant

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
wassermaus
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 04 črc 08:16

Leon ST vs Golf 7 Variant

Příspěvek od wassermaus »

Dobrý den,

vybíráme nové rodinné auto. Bude sloužit na občasné výlety a dovolené (zatím 2 dosp. + roční prcek) a hlavně na dojíždění do města cca 10km. Ročně najedeme tak 12tis. km. Současně tuto roli zastává C-Max 1.6 TDCI z roku 2004.

Vylučovací metodou jsme vyřadili většinu MPV, žena je malá a nesedí jí vyšší posez (má problém i s tím našim maxem), takže hledáme klasické kombi.

Prvotní volba byla Octavia 3..do doby než jsem viděl ceník a než jsem porovnal s konkurencí...
..takže v hledáčku nám zůstal G7 Variant 1.2 TSI 77kW Comfort Edition a Leon ST 1.4TSI 92kW Style (+ z.parkovací senzory)

Na G7 máme nabídku na 425tis, na Leona 409tis.
Oba vozy se nám líbí, každý má své pro i proti:

Pro Golf: výbava.. v CE bezkonkurenční, zpracování, vyšší zůstatková hodnota, sladěnost
Proti Golf: aura prémiového vozu - obava z reakce okolí (je to stejný jako si pořídit BMW), vyšší zájem nenechavců, dražší servis (?), čekací doba 4měsíce

Pro Leon: lepší cena, silnější motor, přijde mi tišší než G7
Proti Leon: interiér - na foto se mi líbí, na živo mi na něm něco nesedí, méně praktický kufr (hodně zkosená záď), větší pokles ceny

1.2 TSI vs 1.4 TSI - přjemněji se mi jelo s 1.2, 1.4 je línější na rozjezdu a přijde mi, že má větší turboefekt, pak je silnější... takže je to 1:1

Co byste z těch dvou volili radili a proč?
Rady, že ani jedno neberu ;-)


PS: Původně jsem o něm neuvažoval, ale půjdu se ještě podívat na Ceed 1.6GDI... dám mu šanci ;-)
Uživatelský avatar
quasimoto
Pan Řidič
Příspěvky: 433
Registrován: pát 18 bře 14:35

Re: Leon ST vs Golf 7 Variant

Příspěvek od quasimoto »

Golf prave z dovodov ktore uvadzas... ak ste 2 + male dieta myslim ze vykonovo bude postacovat aj 77kW.

Nemyslim ze by bol Golf vnimany ako BMW :)
PetrL
Řidič začátečník
Příspěvky: 162
Registrován: pon 10 pro 15:32

Re: Leon ST vs Golf 7 Variant

Příspěvek od PetrL »

Jestli máš nabídku na Varianta v CE za tuhle cenu, tak bych asi neváhal.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Leon ST vs Golf 7 Variant

Příspěvek od řidičBOB »

Určitě Golfa. Zpracování je lepší, zustatkova hodnota taky. Osobně povazuji 1.2TSI za nějtišší auto vůbec. Jednactyrka je určité hlučnější.
Já u Seatu již delší dobu nedavam ten interiér, který i v modelu Cupra pusoby hodně levně.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Leon ST vs Golf 7 Variant

Příspěvek od pavproch »

řidičBOB píše:Osobně povazuji 1.2TSI za nějtišší auto vůbec.
Fakt tišší i než 1,8TSI v Oct. II Scout?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
ijon
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 07 črc 07:04

Re: Leon ST vs Golf 7 Variant

Příspěvek od ijon »

Shodou okolností teď vybíráme také podobné auto... Nevím, proč vypadl z výběru Leon 1.2TSI s 81kW. Je asi o 25 tis. levnější než 1.4 a na normální ježdění by měl stačit. Manželka bohužel interiér Leona "nezkousla", on je opravdu velmi strohý. Jinak jízda se mi velmi zamlouvala. Dá se mimo jiné dokoupit i family paket (stolky + záclonky vzadu), což není pro rodinné výlety marné.
Ceny Octavie III jsou značně přestřelené, vzhledem k tomu, že se prodává jako teplé housky, nejsou zatím nějaké slevy nebo akce myslím v dohledu.
Zajímavý je nový Sportsvan, také má už 1.2 s 81kW, tam se ale s cenou podle mě tak dolů nedostanete. Líbil se mi ale více než Variant (tedy zvenku mnohem více), je to pro mě prozatím kandidát číslo 1.
Nejhorší je, že manželka teď jezdí Scoutem (předfaceliftovým), má najeto snad 280 tis. km a stále to auto jezdí a vypadá lépe než případné "náhrady". Takže je většinou po nějaké prohlídce znechucená.
Plánujeme ještě "projížďku" v Peugeotu 308SW s 1.2 130k a Hondou Civic. Uvidíme.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Leon ST vs Golf 7 Variant

Příspěvek od řidičBOB »

Octavii2 s tímto motorem mi ani nepripominej! Na tom jsem prodělal i kalhoty :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
ijon
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 07 črc 07:04

Re: Leon ST vs Golf 7 Variant

Příspěvek od ijon »

Manželka má tedy ve Scoutovi nechvalně proslulý 2.0TDI PD, ale zatím drží. Otázka je, jak dlouho.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Leon ST vs Golf 7 Variant

Příspěvek od řidičBOB »

PD byl držák...na rozdíl od té 1.8tsi.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Leon ST vs Golf 7 Variant

Příspěvek od pavproch »

kolegův scout 1,8tsi už na tachu 115 tis km a ...ťuk ťuk, ťuk na dřevo - dobrý.... aji wolej přestal žrát (po přechodu na 5w-40)

švára to má podobně (taky scout 1,8tsi, nalítáno 110 tis, přivezl to ve 105tis z Osterreichu)

snad jim to oběma vdrží....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět