Ojetina do 100tis., která pojme jízdní kolo

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
shivan
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 21 dub 20:17

Ojetina do 100tis., která pojme jízdní kolo

Příspěvek od shivan »

Zdravím, rád bych požádal o radu. Ojetina do 100.000,- Kč, která by, jako základní zadání, pojmula dovnitř jedno až dvě jízdní kola, bez nutnosti kola rozkládat. Nájezd do 10.000 km ročně - čili benzin, majitelé budou postarší, tedy provoz auta by měl být co nejspolehlivější.
Nevím, jak jsou na tom auta tipu Peugeot Partner či Fiat Doblo a ostatní - jestli se do nich kola vejdou, popřípadě jestli je nutné brát v potaz tato auta v pouze dvoumístných verzích s odděleným "nákladovým" prostorem - což by bylo, pro občasnou přepravu více než dvou osob, nežádoucí. Pokud by bylo možné kolo položit, tak by připadalo v úvahu i nějaké variabilní kombi, kde by co nejjednodušeji šly zadní sedadla položit do (skoro) roviny, a obě kola by se pohodlně vešla.

Děkuji za vaše rady.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2421
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Ojetina do 100tis., která pojme jízdní kolo

Příspěvek od Brus »

Kolo se na délku nerozložené nevejde do žádného kombi ani do auta typu berlingo bez sklopených zadních sedaček. Měl jsem nějakou chvíli renault kangoo, osobní verzi 5 místnou bez mříže nebo čehokoliv. Mělo to dělenou zadní lavici 1/3+2/3. Po sklopení toho jednoho sedáku, se tam dalo dát jedno kolo nerozložené nastojato. Při sklopení dvojsedáku se tam vešly nerozložené 3 kola nastojato a sedli si 3 lidi. Vejde se tam na délku těsně i dospělé 29" mtb.

Pokud se sklopí sedačky a kola se rozloží, tak to nacpeš prakticky do čehokoliv. v toyotě auris jsem odvezl 1x29"mtb a 2x26" mtb najednou.

a taky je velký rozdíl mezi kolem a kolem rozměrove (silnice vs mtb)
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Ojetina do 100tis., která pojme jízdní kolo

Příspěvek od mmira »

omyl, nerozlozene kolo se do auta vleze, jen se takove auto asi neda koupit za 100t.

ovse takove scorpio combi ci omega caravan by za to mozna koupit sly.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2421
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Ojetina do 100tis., která pojme jízdní kolo

Příspěvek od Brus »

nerozložené kolo při nesklopených sedačkách?

při sklopených sedačkách ano, sundané přední kolo vs pouze vytočené řidítka je rozdíl půl délky řidítek. to dáš většinou i do hatchbacku nižší střední.
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ojetina do 100tis., která pojme jízdní kolo

Příspěvek od Snowman000 »

Tak my sme 2 nerozlozene MTB vozili aj v kratkej Fabii, len ten postup chvilu trvalo najst ;)

Podla zadania mi celkom fajn vychadza Alhambra/Sharan...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2421
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Ojetina do 100tis., která pojme jízdní kolo

Příspěvek od Brus »

Snowman000 píše:Tak my sme 2 nerozlozene MTB vozili aj v kratkej Fabii, len ten postup chvilu trvalo najst ;)

Podla zadania mi celkom fajn vychadza Alhambra/Sharan...
jo do takového auta se vejde kolo nastojato, i několik mnoho, dobrý tip
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Ojetina do 100tis., která pojme jízdní kolo

Příspěvek od mmira »

Brus píše:nerozložené kolo při nesklopených sedačkách?
se sklopenyma samozrejme :). ale do takove Dacie Lodgy by se asi vesly i bez sklopenych :-)
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
racer
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: pon 12 lis 19:30

Re: Ojetina do 100tis., která pojme jízdní kolo

Příspěvek od racer »

Partner či Berlingo by podle mě bylo ideální, zadní sedačky se dají sklopit velmi lehce i z kufru a pak by tam kolo vlézt mělo bez problému. Pokud má být auto používano staršími lidmi tak je zde výhoda snadného nastupování, kdy sedačky nejsou příliš nízko jako u normálních aut ani příliš vysoko jako u full size MPV.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2421
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Ojetina do 100tis., která pojme jízdní kolo

Příspěvek od Brus »

mmira píše:
Brus píše:nerozložené kolo při nesklopených sedačkách?
se sklopenyma samozrejme :). ale do takove Dacie Lodgy by se asi vesly i bez sklopenych :-)
neměl jsem tu čest :-)

já jsem řešil prakticky totéž, chvíli jsem pro ty účely měl renault kangoo, ale mně tam vadilo, že je to taková krabice. Smířím se s tím, že kolo budu alespon částečně rozkládat a budu moct mít normální nízký osobák velikosti golfu a větší. (2 lidi+2 kola+několik málo zavazadel). A navíc do těch krabic nedávají aspon 200konový motor, což je další podmínka :-)
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Ojetina do 100tis., která pojme jízdní kolo

Příspěvek od Jenyk »

Ja vozim kola jen na strese. Do auta bych je sice nerozlozene asi dal, ale nejspis bych je podrel a odrel a zasral bych i to auto. Za tu trochu namahy mi to stoji.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Odpovědět