Corolla nebo Auris Touring Sports

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
alinor
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 18 lis 08:24

Corolla nebo Auris Touring Sports

Příspěvek od alinor »

Zdravím,

rád bych si vyslechl vaše poznámky k výběru auta. Po x-letech jsme se rozhodli obměnit vozový park, částečně i proto, že žena odmítá řídit auto bez automat.převodovky :-? Po odmítnutí jejích návrhů na Renault Captur nebo Fiat 500L (ono totiž není jisté, jestli bude řídit auto, i když bude s automatem, takže ho vybírám s možností, že budu zase řídit jen sám) se výběr zúžil na Toyotu Corollu a Auris TS. Přiznám se, že nejsem fanda kombíků, ale rozhodně nepopírám větší praktičnost oproti sedanu. Jsme trojčlenná rodina, nemyslím se, že budeme pravidelně převážet almary, ale u rodinného domku je občas potřeba něco dovést, takže i když si nás Corolla získala, skoro všichni kolem nás přesvědčují o výhodnosti Aurisu TS. Na druhou stranu, různé pytle se dají hodit i do sedanu... Chci se proto zeptat těch, kteří mají hlavně zkušenosti se sedany, na názory a připomínky. Obě Toyoty jsou ve verzi Active se shodnými pakety a za skoro stejnou cenu (hlavně je tam spousta parkovacích senzorů, asisentů a kamer - aby se žena nebála parkovat, i když ona by stejně měla nejraději auto, co řídí úplně samo nebo s řidičem :(
Díky za názor
ALinor
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Corolla nebo Auris Touring Sports

Příspěvek od mmira »

jak velke mate deti? pokud se blizi puberte, tak se do aurisu budete skladat docela tezko. na zadnich sedadlech je mista na nohy opravdu malo. doporucuji, abyste k prodejci vyrazili cela rodina, poskladali se do auta a dali si s nim alespon hodinovy vylet.

sedanu jako takoveho bych se az tolik nebal. pokud clovek zrovna nemusi bezne vozit kocarek, tak se do nej posklada vzdy.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
alinor
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 18 lis 08:24

Re: Corolla nebo Auris Touring Sports

Příspěvek od alinor »

máme jednoho šestiletého draka, takže místo vzadu by stačilo i u klasického Aurise (ten už má ale kufr až moc malý). Zkušební jízdy máme za sebou...přiznám se, že auto mi slouží k přesunu z bodu A do bodu B a když za rozumnou cenu má dobrou výbavu a ještě i aspoň trochu dobře vypadá, stačí mi to. Corolla a Auris po jízdních vlastnostech OK, a skoro shodné...články mluví o tom, že je v sedanu vyšší posez (což ocení žena), na druhou stranu se hůř vnímá zadek při parkování (vzhledem ale k těm vymoženostem včetně IPA, je to ale asi jedno). Jediný problém je avizovaná automat.převodovka, kterou nejde v celé republice vyzkoušet, takže jsem jezdil jen z manuálem.
V každém případě díky na názor
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Corolla nebo Auris Touring Sports

Příspěvek od mmira »

sestilety drak se tam urcite vleze. to ano.

posez je u obou aut stejny, u aurisu se sice toyota kasa snizenou pozici za volantem, ale realne se tm sedi jak na zidli. kdyby to prece jen bylo nizko, jde sedadlo zvednout, ze.

kombinace CVT/1.6 bude pouzitelna, jen v zavislosti na mackani plynu bud nepojede nebo bude docela zrat. ale pokud to musi byt automat, jina volba asi neni.

mmch, musi to byt toyota?
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
alinor
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 18 lis 08:24

Re: Corolla nebo Auris Touring Sports

Příspěvek od alinor »

Toyota to samozřejmě nemusí být, ale co se týká projetých aut / ceny / výbavy, tak vyšla nejlíp...jak jsem už psal, žena se zhlédla v Capturu. Proti Renaultu vůbec nic nemám, auto je pěkné, ale spíš navenek, vevnitř nic moc (netroufám si hodnotit 1,2 TCe - někdo turbo kritizuje, jiný chválí - je to o názoru), Civic (nic moc výhled, vzadu málo místa), Meriva ženu "neoslovila" #:-s Citroen C3 Picasso jsem kvůli robotické převodovce zavrhl já...Peugeoty 2008/3008 moc drahé, Yeti taky dražší než Toyota a výbava děsná...takže nakonec vyhrála Toyota. Za něco málo přes 400 tis. v plné palbě.
Problém je, že při finanční stránce, musíme prodat stávající auto a pořídit jiné - tzn. musí to být něco, co pokryje rodinné potřeby.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Corolla nebo Auris Touring Sports

Příspěvek od mmira »

problem je ten automat. v teto cenove kategorii to obvykle budou robotizovane manualy, popr archaicke ctyrstupnove HDM.

zaujal me povzdech ohledne mista v civicu. zrovna tam je vzadu mista asi tak 3x tolik, co v aurisu. vyhled vzad je problem, ale lze si na nej zvyknout. pochopil jsem ale, ze pani domu neni zrovna ridicsky talent, takze to muze byt neprekonatelna prekazka.

co dvojice Rapid/Toledo 1.4 DSG? mista uvnitr na rozdavani, velky kufr, slusny automat, pouzitelny motor. cenikova cena stejna, realne by se to pri stejne vybave melo dat dostat na stejnou uroven s Toyotou.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
alinor
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 18 lis 08:24

Re: Corolla nebo Auris Touring Sports

Příspěvek od alinor »

No, zkoušel jsem na základě rady volat známému ze škodovky a rapida v uvedené motorizaci, s výbavou rovnocenou toyotě mi nabídl o 73 tis. dráž, v možnou slevou vychází dráž o 66 tis.. opravdu se mi potvrzuje, že škodovky jsou předražená auta...
btw...postřeh ohledně talentu paní domu je výstižný, takže opravdu vybírám auto s tím, že holt bude zase spíš pro mě, ale když by náhodou chtěla a troufla si (kéž by) bude tam automat. pokud ale někdo bude mít radu na jiný "kvalitníů automat kolem 400 tis., sem s ním
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Corolla nebo Auris Touring Sports

Příspěvek od mmira »

je otazkou, jestli je lepsi mit slusny motor a prevodovku nebo vybavu. toyota s 1.6 a CVT bude opravdu lenoch.

zkuste poptat toledo, mam pocit, ze seat umi lepsi ceny nez skodovka.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
framich
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 28 pro 14:59

Re: Corolla nebo Auris Touring Sports

Příspěvek od framich »

Mám aurise.....a doporučuju ho......a lenoch to opravdu není......mmiro...kolik si s tím autem najel že mluvíš takový pí.......?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26982
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Corolla nebo Auris Touring Sports

Příspěvek od řidičBOB »

Na 8 postů docela odvážný styl diskuze...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět