Najbezpecnejsie jazdene auto do 10000€

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
cvako
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 15 říj 21:09

Najbezpecnejsie jazdene auto do 10000€

Příspěvek od cvako »

Caves, stare auto dosluhuje a bude potrebne kupit "nove" auto. Chcel by som kupit jazdene auto ( max 3roky stare alebo do 50k km ). Chcem aby bolo co najbezpecnejsie. O vykon mi nejde. Do 10 000€. 90% casu bude v meste, zvysnych 10% si nechavam na chatu a pod. Radsej by som kupil mensie auto, skôr hatchback. Vedeli by ste mi poradit najlepsiu alternativu?
Dakujem
PajanH
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: pát 11 říj 10:43

Re: Najbezpecnejsie jazdene auto do 10000€

Příspěvek od PajanH »

Co takhle Volkswagen Golf VI? Ten si stojí v testech Euro NCAP dlouhodobě velmi dobře. Zároveň pokud chceš bezpečné auto, tak investuj do kontroly technického stavu ať bude vybrané auto vypadat sebelíp. I když budeš volit auto do 3-4 let stáří, tak nemusí být v pořádku. Předpokládám že budeš v auto vozit rodinu a jde ti o jejich bezpečí.
Budeš kupovat auto v ČR nebo v SR? Každopádně by ses měl vyhnout individuálnímu dovozu, ať odkudkoliv. S touto částkou seženeš auto, které jezdilo pouze v ČR nebo v SR a nemusíš riskovat dovozovým autem, o kterém nezjistíš žádné informace. I když se zaměřuješ na auto relativně nové, tak si prověř najeté km a historii vozidla. Ověř si údaje, které o autu uvádí prodejce a pokud zjistíš nesrovnalosti, nech si je vysvětlit. Prodejce problém buď racionálně objasní a nebo vybírej jinde. Zkontroluj technický stav interiéru, karosérie, podvozku atd., jeď na kontrolu identifikátorů vozidla, kde poznají, jestli nebylo bourané a hlavně nepodceňuj zkušební jízdu.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 885
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Najbezpecnejsie jazdene auto do 10000€

Příspěvek od 970ka »

Já mám zase zkušenost úplně jinou ,už jen proto ,že v tom žiji od rána do večera.Nejhorší auta jsou ty co jezdí u nás a že je jich přes 50% stočených je pravda.Vždy upřednostním auto ze SRN ,musí se vědět kde samozřejmě.Nebál bych se právě čerstvého dovozu,ke všem vozům je historie a snadno dohledatelná.Pokud něco nesedí, rychle pryč.Všechny auta,co jsem dovezl,byly v lepším stavu,než ty co mi byly nabízené tady.Jinak s tím Golfem souhlasím
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
PajanH
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: pát 11 říj 10:43

Re: Najbezpecnejsie jazdene auto do 10000€

Příspěvek od PajanH »

Argument o stáčení je jasný, proto považuju za základ kontrolovat nájezd při koupi jakýkoliv ojetiny. Ale proti dovozu jsem hlavně proto, že v ČR je uplně jednoduché zaregistrovat dovozovku s padělanýma dokladama, ve kterých je třeba změněné stáří auta (datum registrace). V zahraničí se o ČR ví, že tady lze jednoduše legalizovat kradené auto, protože tady není žádný účiný dohled, který by tomu bránil. Z tohohle důvodu se sem auta tahají z celé evropy. Jistě tam lze sehnat auto v dobrém stavu, za lepší cenu, ale je to velmi riskantní. Taky je pak daleko těžší takovou situaci nějak vyřešit. Já bych to neriskoval.
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 219
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Najbezpecnejsie jazdene auto do 10000€

Příspěvek od delphin »

Nevím, v téhle ceně už je možné mít nové auto. A to je podle mě bezpečnější než řešit jestli něco je stočené, není stočené... A to rozhodně není největší nebezpečí. Dám příklad: Kolegova otce nedávno nabourali. Měl asi měsíc nebo 2 starý Opel Meriva. Dostal to na bok, obě dveře zasažené, boční a okenní bag venku. Pro pojišťovnu totálka, vrak někdo vydražil za 190 tis. Kč. 190 tisíc! Auto stálo nové 270 tis. Kč. To prostě není možné dobře opravit, aby se na tom dalo vydělat. Takže jediné, co se může stát je, že někdo zalátá sedačku, vykašle se na airbagy a jen zamaskuje ty dveře.
Za 10 t € je Fabia, s trochou štěstí Rapid nebo Toledo. Nebo když dáš 10 t € jako akontaci a 2 - 4 t € vezmeš na splátky, tak můžeš mít výše zmiňovaného Golfa, ale nového. Taky Octavii, Focuse, Ceed, i30...
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
cvako
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 15 říj 21:09

Re: Najbezpecnejsie jazdene auto do 10000€

Příspěvek od cvako »

Precital som si Vaše rady. Z počiatku som uvažoval o volve C30 no zvážil som že servis by mohol byť príliš drahý, takže som od toho upustil. Teraz uvažujem o jazdenke (do 35000km) najnovšieho pola. Co hovorite na toto male auto?
cvako
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 15 říj 21:09

Re: Najbezpecnejsie jazdene auto do 10000€

Příspěvek od cvako »

Po dlhom vyberani a porovnavani sme sa rozhodli pre novu Kia Rio v strednej vybave + parkovacie senzory nakolko ich nema vo vybave. Co na to auto poviete? Dostaneme k nej aj zimne pneu, koberceky a prezutie. Cena je 10500.
Odpovědět