atmosfericky benzin, 6 valec prosim aj nazor p. Jandu

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
nathan
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14 zář 18:55

Re: atmosfericky benzin, 6 valec prosim aj nazor p. Jandu

Příspěvek od nathan »

Přesně tohle jsem řešil. 6V, benzín, atmosféra. Po dlouhém hledání jsem v červenci koupil Mazdu Xedos 9 2.5i V6 24v. V plné výbavě, vč. el. šíbru. Je tam prostě všechno. R.v. 2001 (po faceliftu). Ten můj kus je klenot. A dovolím si tvrdit, že z těch pár Xedosů které ještě v ČR jezdí, je v nejlepším stavu. Jsem třetí majitel. Prvních 14 let s tím jezdil první kupující - Rakušan. Ten to v 2014 lehce ťuknul na p.p. blatník. Dal to opravit v Mazdě ve Vídni a rovnou je požádal jestli by to neprodali. Shodou náhod do té Mazdy jezdí nakupovat díly jeden zaměstnanec Mazdy z ČR (pracuje v Mazdě 18 let). Když Xedose viděl v jakém je zachovalém stavu, koupil ho se záměrem, že na něm bude jezdit jeho žena. Jenomže ta se toho bála, že je to velký, prostě jí Xedos nesedl. Takže vůz stál až na pár stovek km dva roky v garáži nedaleko Znojma (pán jezdí služebákem). Teď v červenci to dal na Bazoš a já to zkusil. Mám o Xedosu věci nastudované a i když byl podle fotek fakt ve skvělé kondici, měl jsem neskutečné obavy (bude tam rez?.... dají se sehnat díly?... kolik bude počáteční investice?....). Nakonec jsem to risknul a jel busem do Znojma. Zkrátím to. Ten vůz ačkoli má na tacho 264000 km, je v stavu téměr nového auta. Nechápal jsem to když jsem ho poprvé důkladně prohlídl a udělal delší zkušební jízdu a nechápu to ani dodnes. Žádná rez, nežere olej, absolutně všechno v něm funguje, nic nevrže, sedačky (kožené) neprosezené, nepopraskané. To ticho za jízdy je nepopsatelné. A zvuk V6 nemá smysl ani popisovat, je neopakovatelný. Co se týče ND, tak se dají normálně sehnat. Přes toho pána z Mazdy od kterého jsem to kupoval. Já zatím potřeboval jen p.p. mlhovku, mi prasklo sklo od kamínku. Uvědomuji si, že je to výjimka natrefit na takový kus ale koukal jsem na autoscout24, pár jich v EU nabízejí a vypadají zachovale. Chtělo by to omrknout. Na Mojeauto jsem minulý týden dal fotky a na kompletní recenzi se chystám, zatím nestíhám po večerech. Jinak jsem za tři a půl měsíce od koupi najezdil přes 7000 km a průměrnou spotřebu (na spritmonitoru mám účet) mám 10,5 L/100km.
IMG_20170603_193253.jpg
IMG_20170603_193313.jpg
IMG_20170603_193344.jpg
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1936
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: atmosfericky benzin, 6 valec prosim aj nazor p. Jandu

Příspěvek od Lachende Bestien »

Xedos 9 vypadá neuvěřitelně zachovale, přeju hodně šťastných a veselých km.

Osobně jsem ale čekal trošku početnější stádo pferdů schovaných v 2,5l benzínu a vzhledově mi nesedí přední světla, ovšem řidič je za jízdy nevidí a zvuk/hladký chod atmo 6válce relativní nedostatek kW vykompenzuje.
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5476
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: atmosfericky benzin, 6 valec prosim aj nazor p. Jandu

Příspěvek od M.Z. »

Gratulace, vypadá moc pěkně.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět