MB-C200 vs. bmw320i vs. lexus is-250 aj p. Janda nazor pls.

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Anndy
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: stř 20 úno 16:32

MB-C200 vs. bmw320i vs. lexus is-250 aj p. Janda nazor pls.

Příspěvek od Anndy »

Planujem buduci rok nakup auta. A mam klasicky problem - nove horsie, ci jazdene lepsie? Nove (vela tis. km na nich najazdenymi) som uz mal viac krat (sukr. aj sluzob) a nikdy ma nesupokojili (cordoba, fabia, focus, insignia, octavia, avensis), ako aj nevlastne auta s moznostou castejsieho pouzitia - a6 obe posledne generacie, mb-E obe generacie posledne, Q5, volvo s60min. gen., s80, range-rover, atd.
Tak som sa rozhodol pre lahko jazdene (cca rok stare, vyber vylucne od ofiko dealerov z DE), nieco z premioviek. Vzhladom na pouzitie a potreby staci stredna trieda a benzin (ten mam rad), vzhladom na preferencie sedan, ziadne suv, ani kombi, ani HB, nieco co musi aj bavit soferovat (z tych hore to splnal iba focus, insignia je najkomfortnejsia a octavia najpraktickejsia), ale trochu luxusu a komfortu nezaskodi (chcem automat urcite), ale vybava skor zaklad - najma podvozok obycajny zakladny - ale to su nepodstate detaily.
Audi som vylucil okamzite (v zasade ani ryba ani rak - iba lepsia skodovka).

V zasade mam vybranych kandidatov a nemozem sa rozhodnut:
MB-C200
bmw 220i (pokial mozno nie efficientdynamic)
a poslednu dobu spekulujem nad novym IS 250 (ale nie moc vazne) a paci sa mi aj S60.

1.MB-C200.
+ To auto sa mi paci. Exterier aj a najma interier - najma ten po FL. C200 dynamicky staci s automatom, zabavne je aspon trosku a ma prijatelny pomer (asi vdaka standardnym tlmicom ktory jemne meni charakteristiku, bohvie) medzi komofrtom jazdy a tuhostou a nasimi cestami. Vyborna cena na jazdene kusy voci konkurencii.

- Trochu viac tuhy a nekomfortny na mercedes, velky volant (priemer); zatial v kazdom kuse, ktory som soferoval mu hrkotalo nieco v oblasti budikov (to som sklamany); plus celkom velka poruchovost (i ked neviem ako je na tom motor); buduci rok pride novy model (ist do stareho?); mozno ale budu dobre vypredaje a kupim novy -hee :)

2. 320i nove (F30).
+ Krasny agresivny design - ext. Cim dalej - tym sa mi viac paci. Este krajsi interier. Nie tak tak luxusne posobiaci ako v MB (co mam tiez rad), ale prijemny. Clovek si len sadne a uz ho to nuti jazdit. Motor 320i je motorom roka (tusim v kategorii 4-valec); jemne vacsie rozmery ako mb-c - najma vzadu sa to obcas hodi; Lepsia dynamika voci C200; je to novy model, dlhsie bude cerstvy

? Neviem ako jazdi. Zatial. Celkovom bmw sa mi vyhybaju. Viem ako jazdi minula gen. a to sa mi paci (az na tvrdost runflatov a nasich /ne/ciest). Predokladam slusnu zabavnost za volantom (aj zbytky odozvy z riadenia), ale podla testov to je horsie ako min. gen. Preveziem sa, ale neviem - uvitam kazdu informaciu, velmi rad aj od p. Jandy.

- vyssie ceny ako C200; neznama poruchovost; run-flaty; viac mi nenapada.

3. Mno a este, ale to fakt okrajovo uvazujem o IS 250. A to o sucasnom modely, ktory sa snad bude dat buduci rok zohnat uz aj ak jemne jazdeny. Toto auto som nejazdil, ale po precitani si testu od p. Jandy ani nemam chut - ale do uvahy prichadza stale, najma kvoli komfortu a plus mam rad "divne" auta, co nema kazdy (to je ale potom problem predat).

4. Este je tu volvo S60. To auto asi nebude lepsie ako tie hore, ale hrozne ma vtahuje do deja interier. V ziadnom z nich sa necitim tak kludne, bezpecne a pokojne + sa mi tam velmi dobre sedi. Ani som ho nejazdil zatial, daju sa zohnat za dobre ceny s par km od dealerov. Ale bojim sa, ze budu nudne z hladiska jazdy.

V zasade by som rad 2 auta - jedno komfortne a druhe sportove - zabavne. Ale finan. situacia to nedovoluje, tak hladam nejaky kompromis. A najma prve auto mi ho dava asi v najlepsom pomere. Ma vsak otazniky a zaujimave su aj tie dalsie :).

Takze - co by ste si vybrali vy a preco? Pripadne nejake skusenosti s uzivanim danych aut by som privital.
Diky.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: MB-C200 vs. bmw320i vs. lexus is-250 aj p. Janda nazor p

Příspěvek od M.Z. »

Z této trojice bych si já vybral BMW, trojková řada se mi neskutečně líbí. Nikdy jsem v tom nejel, soudím jen vzhledově.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
gewehr
Řidič začátečník
Příspěvky: 125
Registrován: stř 16 úno 18:57

Re: MB-C200 vs. bmw320i vs. lexus is-250 aj p. Janda nazor p

Příspěvek od gewehr »

zvez sa vsetkymi a myslim ze si vybries hned, su dost odlisne a jedno z nich ta oslovi urcite
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
Anndy
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: stř 20 úno 16:32

Re: MB-C200 vs. bmw320i vs. lexus is-250 aj p. Janda nazor p

Příspěvek od Anndy »

Tak jasne. Zatial som iba mb soferoval, ale viacero modelov a prevedeni, tak uz viem co ocakavat. Bmw jazda to rozhodne.
Ale bojim sa, ze bmw mi bude imponovat jazdou, mb (ine) komfortom a eleganciou. A tak reku si vypocujem rozne vase nazory aj pohlady a uvidim. A zo skusenosti viem, ze nemam vyberat auto podla rozumu :-) take potom nebavi :-)
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: MB-C200 vs. bmw320i vs. lexus is-250 aj p. Janda nazor p

Příspěvek od beaumont »

Abych Ti to ještě trochu zkomplikoval (sorry ;) ), tak co takhle Cadillac ATS? To by byl asi můj favorit, tedy pokud bys na něj dosáhl v rámci rozpočtu. V některých testech ho dokonce řadí nad BMW 328i, jinde těsně za něj.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Anndy
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: stř 20 úno 16:32

Re: MB-C200 vs. bmw320i vs. lexus is-250 aj p. Janda nazor p

Příspěvek od Anndy »

Pohoda :-)
O tom som tiez uvazoval, ale uvidime. Ono realne sa rozhodujem medzi mbc a bmw3.
Mb som vzdy chcel. Paci sa mi na nom to spojenie elegancie a luxusu. A ani nejazdi zle, da sa tam najst aj trocha zabavnosti, co mam rad. Proste vnimam ho prirodzene :-)
Ale kazdym c-ckom po fl co som siel (4ks) vsetkym hrkal interier - teda konkretne miesto v budikoch. A toto ja neznasam a za tie prachy to povazujem za nepripustne. Niektorym uz aj okolo 6tkm. Plus za rok do bude vybehovy model.

Nova trojka sa mi proste designovo paci. Je to ine, skor drave ale nieco ma na tom laka. Moze este nastat sklamanie z jazdy. Hehe.
Uživatelský avatar
gewehr
Řidič začátečník
Příspěvky: 125
Registrován: stř 16 úno 18:57

Re: MB-C200 vs. bmw320i vs. lexus is-250 aj p. Janda nazor p

Příspěvek od gewehr »

V kazdom pripade sucasna generacia C-cka uz nie je pohodlne auto, dost to pritvrdili a stratilo to tu plavnost jazdy co to malo.
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
Anndy
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: stř 20 úno 16:32

Re: MB-C200 vs. bmw320i vs. lexus is-250 aj p. Janda nazor p

Příspěvek od Anndy »

To je mi jasne, ale este stale tam nejaky ostal - plus prave preto je tam aj urcita zabava :). Cize kompromis - aj aj.

Tak to plati, dovolim si tvrdit aj o sucasnej triede E. Voci tej minulej riadne pritvrdila a neviem, ci to nie je na skodu. I ked stale je to komfortne auto (voci C napr.). Ale minula trieda E bola vyrazne komfortnejsia.
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: MB-C200 vs. bmw320i vs. lexus is-250 aj p. Janda nazor p

Příspěvek od honziss »

Z vybranych kandidatu bych volil Lexus, duvody:

- Ccko je vybehovy model - ten skrtam
- 3er neni spatna, mel jsem ji 2x jako nahradni za svoji F20 a rozdil je minimalni, narozdil od rozdilu cenoveho ktery je velky, auta maji stejnou techniku, 3er je pouze o kousek vetsi a o hodne drazsi.
- Lexus je kvalitativne jiny level. Mel jsem starsi IS250 2 roky a bylo to zpracovanim a materialy bezkonkurencni, nova generace je na tom pry jeste o dost lip...
- na druhou stranu BMW ma jednoznacne lepsi automat nez Lexus
- pri shodne vybave bude Lexus levnejsi na porizeni, ale drazsi na provoz (kratke servisni intervaly, vysoka cena servisu)

Takze si svez nove IS a 3er a pak nam dej vedet co a jak ;)
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Anndy
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: stř 20 úno 16:32

Re: MB-C200 vs. bmw320i vs. lexus is-250 aj p. Janda nazor p

Příspěvek od Anndy »

Jo, ale podla poslednej recenzie vyzera IS iba ako kofmortne auto bez chrakteru :). Co si ty myslis o tom? Sice mas minulu gen. Tu som jazdil - na skusku - ale len v nafte - a moc ma to auto neuchvatilo :D. hehe. Ale nova gen, je ine auto.

Priznam sa, ze na tom MB- sa mi paci aj to, ze ma dobru cenu. Mno nic - uvidime aka bude situacia o rok. Keby sa tu stavil nejaky majitel niekoreho z nich...

Osobne si myslim, ze hoc-ake vyberiem nevkrocim vedla. Len sa tazko vybera, ak mate chut na 2 auta, ale financie iba na jedno :D A kompromis bude vzdy kompromisom.
Odpovědět