Nový Citroen C4

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
rajan
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 22 úno 20:56

Nový Citroen C4

Příspěvek od rajan »

Chystám se ke koupi nového vozu a zaujala mě nová C4 1,4 VTi - vzhled, výbava atd. Cena něco málo přes 300 k. Jsem autolajk a tak bych přivítal rady na spolehlivost značky Citroen, kvalitu, motory atd. Má to být auto do rodiny na občasné pojížďky, nákupy a výlety. Vybral jsem si dobře nebo někdo doporučí jinou značku v podobné cenové relaci. Měl bych zájem spíše o nějakou novinku než starší modely.Díky.
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Nový Citroen C4

Příspěvek od aikoN »

Co já můžu říct, tak Citróny máme 2 - ZX 1.4 od 2002 (186tkm) a C4 picasso 2.0 od 2008 (42tkm) a jsou oba na rodinné použití v pohodě. Co se spolehlivosti týče, ani jedno zatím nezklamalo. Motor bych vzal, asi vzhledem k menšímu nájezdu, benzínový.

Jinak, za 300k se dá s trochou snahy sehnat i C4 s 1.6 v prostřední výbavě, která mi přijde jako rozumný kompromis ;-)
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Nový Citroen C4

Příspěvek od merlin »

Musim priznat ze nova C4 ma nezaujala, podla mna posobi nezaujimavo a nudne... Mne sa viac pacila stara C4, teda okrem interieru, ten posobil lacno.
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Citroen C4

Příspěvek od pjanda »

A ja za Autoforum.cz mohu rici, ze novou C4 budeme testovat v prubehu brezna :)

S predchozimi C4 mam celkem solidni zkusenosti, poznal jsem benziny 1,4, 1,6 i 2,0 VTS, k tomu i oba diesely 1,6 HDi a 2,0 HDi. Obecne bych rekl, ze to auto je po funkcni strance dobre a smysluplne. Nektere verze maji sve neduhy (typicky razeni), ale jinak bych jej hodnotil kladne, nikdy me nicim podstatnym neodrazovalo.

Nemohu ale nezminit, ze se mi C4 vzdy zdala ponekud mene kvalitni a trvanlina. Nemam bohuzel dlouhodobou zkusenost, ale nektere veci tak proste pusobily i bez ni. Muze to byt jen dojem, ale obavam se, ze nebude. Nicmene je treba to vztahnout k cene a C4 byla a je tak levna, ze pomer vykon/cena je porad vyborny.

Novou generaci jsem ale zatim nezkusil, s nejakymi soudy musim pockat na test.
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Nový Citroen C4

Příspěvek od Deli »

na mě třeba C4, už vlastně minulá, nepůsobila dobře vevnitř - né že bych byl nějaký fanatický zastánce VW, ale prostě se mi to nelíbilo :)

EDIT: ale za ty peníze co to auto stálo, to bylo asi dost muziky :)
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
m_tsch
Pan Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: pát 18 úno 20:43

Re: Nový Citroen C4

Příspěvek od m_tsch »

Na starý jsem hlavně nepobíral ten volant, dost divný řešení.
rajan
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 22 úno 20:56

Re: Nový Citroen C4

Příspěvek od rajan »

Nyní je v akci i nový VW Golf 1,4 80 k, takže uvažuju i o tomto - usnadněte mi výběr
NOVÝ CITROEN C4 nebo NOVÝ VW GOLF - výbava srovnatelná, cena také co motor, spotřeba, kvalita a ostatní :|
Díky.
petr.ziza
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 21 úno 12:02

Re: Nový Citroen C4

Příspěvek od petr.ziza »

Zdar,
no pokud se rozhoduješ mezi C4 a Golfem, tak bych jednoznačně volil Golf. nejsem patriot VW, ale je tam větší jistota asi všeho.
Pokud je cenovka a výbava +/- stejná a auto se ti líbí a vyhovuje,asi bych neuvažoval o jiné volbě.
Odpovědět