Volvo

Co se jinam nevejde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volvo

Příspěvek od řidičBOB »

eL: Volvo se mi vždy líbilo....důvodem, proč jej nemám, jso právě motory, které mne nikdy moc neoslovily. Spotřeba mi je více/méně putna, protože je to pro mne pouze nákladová položka. U té V8 jsem to myslel tak, že za hodně peněz, je málo muziky. Na 315k to není žádné bingo a i když to není (a to žádné standardní Volvo) sportovní auto, tak u některé konkurence to umějí krapet lépe. Ač nejsem vyznavačem značky Mercedes, tak jejich V8 je ukázkou dobrého motoru, který umí jet svižně, ale umí také na spořínka :-) Co se týká bezpečnosti, tak Volov bylo považováno vždy za etalon...jak je tomu dnes, v drápech nešvédských, je otázkou. Pokud to šlo stejným směrem, jako v kvalitě zpracování interiéru, kdy se materiály navenek tváří velmi hodnotně, ale při bližším pohledu to už nelícuje, švy se rozcházejí, atd...tak to není žádné terno. Jelikož dělám ve strojírenství, viděl jsem už i ocel, kterou bych asi v autě mít nechtěl, protože některé její parametry se nelišily od papundeklu - navenek vypadala ale moc pěkně.
Na druho stranu těch V8 moc nebude a budou vesměs zachovalé....takže pokud někomu neva minulá generace XC90 jako celek, tak proč ne.
BTW: i AT převodovky umějí někteří lépe a nemusí do být zrovna dvojspojka.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Volvo

Příspěvek od pavproch »

nové XC90 v bílé a odzadu je naprosto nekompatibilní s mým wokem (fuj hnus , velebnosti).... actyon je vedle toho krasavec :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Volvo

Příspěvek od ctrl_j »

Volvo XC90 a Jaguar F-Pace jsou za me ta designove nejpovedenejsi SUV. I kdyz bilou na nicem moc nemusim.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volvo

Příspěvek od řidičBOB »

pavrpoch: ten design bych ještě nějak rozkousal, ale jako vrcholovou motorizaci čtyřválec, už ne. Stejně tak se mi nelíbí vnitřní zpracování, které je takové...indické :-( Auto s cenovkou hodně sebevědomou, bych si představoval uvnitř trošku pečlivěji zpracované.
Naposledy upravil(a) řidičBOB dne stř 05 črc 09:58, celkem upraveno 1 x.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Volvo

Příspěvek od ctrl_j »

Volvo Cars to go all electric

Volvo Cars, the premium car maker, has announced that every Volvo it launches from 2019 will have an electric motor, marking the historic end of cars that only have an internal combustion engine (ICE) and placing electrification at the core of its future business.

Volvo Cars will introduce a portfolio of electrified cars across its model range, embracing fully electric cars, plug in hybrid cars and mild hybrid cars.

zdroj: Volvo (EN)
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Volvo

Příspěvek od Stepan »

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/cin ... ace/?forum

Tak znám minimálně jednoho člověka, co by si S90 s řadovou šestkou od Merglu klidně koupit. Teď ji nemá, protože je to nedůstojný
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Volvo

Příspěvek od ctrl_j »

To skupovani Daimleru je jiste zajimava nahoda https://www.bloomberg.com/news/articles ... -on-notice
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volvo

Příspěvek od řidičBOB »

Já bych si taky S90/XC90 klidně koupil - dizajn se mi líbí hodně, ale se čtyřválem ani omylem.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
eLzyx
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 07 kvě 11:38

Re: Volvo

Příspěvek od eLzyx »

no jo, jenže co vlastně zůstalo s normálními motory? Mercedes a BMW? :-? I Jag je v hajzlu :((
Volvo S60 2.4T
VW T2
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volvo

Příspěvek od řidičBOB »

I u Audi je ještě lze najít...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět