Svižný každodenní potah

Co se jinam nevejde.
viggen
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 13 úno 11:30

Svižný každodenní potah

Příspěvek od viggen »

Vybírám benzínový potah pro každodenní ještění, většinou každý den po městě (jízdy 2 až 10 km) a dvakrát týdně cca. 60 km svižně po okreskách. Roční nájezd cca. 5000 km. Chci benzín, manuál a rád se dobře svezu. Raději bych plnohodnotné pětidveřové auto, často vozím uvnitř v autě kolo. Teď používám Focus kombi první generace 1,6 benzín 100 koní upravený od Wolfa a kromě výkonu jsem velmi spokojen. Finančně bych se chtěl pohybovat okolo 200 tisíc korun.
Vybírám mezi:
Ford Focus ST 170 kombi
Ford Focus ST 5D 225k raději pofacelift
Ford Mondeo ST 220 liftback nebo kombi, 6 stupňový manuál
Subaru Impreza WRX kombi 2005 2.0 nebo po 2005 s motorem 2,5 (nevím, který motor upřednostnit)
Subaru Legacy spec B kombi s manuálem raději pofacelift se Sportschiftem
Saab 9.5 Aero Kombi
Asi by se mi jízdně líbila i některá BMW, ale nějak si nedovedu představit, že bych se zařadil mezi majitele těchto vozů.
Možná nějaké úplně jiné, které mi poradíte.
A teď, co vybrat a proč? Díky
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Svižný každodenní potah

Příspěvek od Snowman000 »

Skoda toho odmietaveho postoja k BMW, myslim, ze zbytocne su diskvalifikovane zaujimave moznosti...sam mam na auto podobne poziadavky a pohravam sa zatial na teoretickej baze s podobnym zadanim...az na ten bike...
Nejake info tu...http://forum.autoforum.cz/viewtopic.php?f=12&t=2503

Myslim, ze by vyhovovala najviac 330iT ;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Svižný každodenní potah

Příspěvek od mmira »

k vybranym kandidatum:
ST 170 - ne zrovna pouzitelny motor s uzkou vykonnovou spickou. bud se musi tocit nebo nejede

Impreza WRX - obecne docela male auto, uvnitr spise hatchbak nez kombi. 2.0T motor je pocitove ostrejsi, 2.5T pouzitelnejsi. u 2.5 doporucuji vyhnout se autum z prvniho asi pul roku vyroby (vice tu a tu)

Legacy Spec B je fajn svezeni, jen ponekud leze do penez. specialne s automatem to auto docela zere.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Svižný každodenní potah

Příspěvek od beaumont »

Já bych se tedy s rozpočtem kolem 200 tKč spíš držel těch Fordů a spol., než BMW.

Ford Focus ST 170 kombi - zajímavé, ale bude se obtížně shánět.

Ford Focus ST 5D 225k raději pofacelift - ano. Co dodat...

Ford Mondeo ST 220 liftback nebo kombi, 6 stupňový manuál - taky OK, ale na převážnou většinu město +kratší cesty mi to nedává moc smysl. A na zablbnutí si je lehčí auto lepší než velké.

Subaru Impreza WRX kombi 2005 2.0 nebo po 2005 s motorem 2,5 (nevím, který motor upřednostnit) - neznám, nekomentuji

Subaru Legacy spec B kombi s manuálem raději pofacelift se Sportschiftem - manuálů bude velmi málo, automat bych nebral. Jinak platí totéž co u Mondea

Saab 9.5 Aero Kombi - srdcovka, ale do určité doby měly Saaby potíže s kroucením bloků a zadíráním motorů. Takže zjistit detaily a dát si bacha. A zase - velké a relativně těžké auto...
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
viggen
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 13 úno 11:30

Re: Svižný každodenní potah

Příspěvek od viggen »

BMW jsou bezesporu dobrá auta, ale bez urážky mě malinko nesedí valná většina jejich majitelů a asi bych nechtěl patřit do jejich řad. Jinak 130i a 330iT před FL by se mi jízdně líbili. Mimo to jsou tato auta také nad cenovým stropem.
Takže bych se spíše zabýval reálnějšími vozy.
ST 170 jsem zařadil spíše z nostalgie, ale asi ho příliš preferovat nebudu, je prostě starší a slabší
ST 225 mě zajímá hodně, ale mám málo info a zkušeností majitelů
Mondeo ST se mi moc líbí, je to atmosféra, které mám rád, ale je fakt, že je až zbytečně velké a nemotorné
WRX je také jedním z mých favoritů a líbí se mi komunita lidí, okolo těchto aut
Spec B se malinko bojím, prý je to dosti drahé na provoz
Saab se mi prostě líbí, ale je dost starý a prý celkem problémový.
Takže nejspíš Focus 225 nebo Mondeo ST nebo WRX
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Svižný každodenní potah

Příspěvek od mmira »

dulezite si uvedomit, ze WRX nebude provozne o moc levnejsi nez to lego, spotreba vicemene stejna, pritom je to opravdu male auto. vedle Mondea ST to bude pusobit jako mini vedle x5.

no pokud by sis ho chtel obhlidnout poradne, dej vedet, jedno mi stale stoji pred barakem a navic by mi vubec nevadilo prodat ho :-)
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
emix
Autoškolák
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 10 bře 10:40

Re: Svižný každodenní potah

Příspěvek od emix »

viggen píše: Finančně bych se chtěl pohybovat okolo 200 tisíc korun.
IMHO je 200 tKč za FF ST mkII málo. Jak se zvedlo euro, tak rozumné auto je okolo 350+ tKč.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Svižný každodenní potah

Příspěvek od Snowman000 »

Mozno by som sem zaradil teda este VW Golf V GTi, alebo koncern tiez neprichadza do uvahy?
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Svižný každodenní potah

Příspěvek od Jenyk »

viggen píše:BMW jsou bezesporu dobrá auta, ale bez urážky mě malinko nesedí valná většina jejich majitelů a asi bych nechtěl patřit do jejich řad.
Trochu sebevědomí, takhle se právě jimi necháváš omezovat.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
viggen
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 13 úno 11:30

Re: Svižný každodenní potah

Příspěvek od viggen »

mmira: Díky za možnost obhlídky, jak se dostanu se svým rozhodováním do finále a bude v něm WRX, moc rád bych Tvé nabídky využil. Proč ho vlastně prodáváš? Už Tě nebaví nebo výměna za něco lepšího?
emix: FF ST mkII teď malinko skočily nahoru, to máš pravdu, ale myslím, že za cca. 10 až 11 eur bych pořídil, co si tak představuji a těch 200 tisic pro mě není nepřekročitelných.
Snowman000: Golf GTi V se mi také líbí, základní výbava s károvanými sedadly, manuálem a 18" pětiprskovými koly nejlépe v šedé barvě, to by byla paráda, ale myslím, že Focus ST mi udělá jízdně větší radost, méně se kradou a já Fordy prostě rád.
Jenyk: Na BMW asi fakt nemám sebevědomí, ale budu na sobě pracovat a třeba časem .... :-)
Odpovědět