Skoda Octavia vs Honda Civic

Co se jinam nevejde.
Jelass
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: ned 03 dub 09:02

Re: Skoda Octavia vs Honda Civic

Příspěvek od Jelass »

Humidor: Tak to si neumím představit tvůj styl jízdy, ty musíš jezdit jak dobytek :D Já ikdyž jsem prasil a jel jsem město/mimo, tak jsme nad 8 - 9L nešel... Ale to je extrém, klidná jízda za 7L podle mě hovoří ve prospěch benzínu, ale to ať si každý soudruh rozhodne sám :D Na dálnici jsem jel párkrát s Civicem, tam určitě na rychlosti 150+ a 90% času bude lepší nafta, ale to je tak vždycky. Bylo napsáno dost, aby se tazatel rozhodl.

Podvozek - hlučnost, na to jsem zapomněl :D Jinak nám orig. 17" ukradli z garáže, nechali jsme zimní 16" a je to nesrovnatelný, ani mě to nějka vzhledově neuráží.

Brzdy - nezkoušel jsem, origa házely zadkem a potom šly nějaký Ate, ale to jsem už vyrostl z prasení. :D Překvapilo mě ale, že se poměrně často mění brzdy celkově, během 100kkm 2. kotouče a 3. desky. Spolehlivost je ale u nás zatím 100%, až na kosmetiku - chrastící zámek kufru, odlepená plastová krytka vnější kliky dveří...

Ikdyž ten podvozek... tak když nad tím přemýšlím, tak určitě Civic. Výbava, magic seats, prostornost, sedačky.... K tomu autu se dá udělat nějakej vztah, mít na něj názor a Octávka? To vždycky bude octávka
Mondeo 2004 Turnier 2.0i
p.: Dodge Grand Caravan SE 3.3V6 FFV 2008
Jelass
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: ned 03 dub 09:02

Re: Skoda Octavia vs Honda Civic

Příspěvek od Jelass »

mmira píše: nemyslim, ze je to auto nejak obzvlaste hodne nedotacive, je to tak nejak normalni. vytkl bych mu ale hluk od motoru. od 4000 ot nahoru (na 6 tacho 150) uz je tam randal.
Za mě je ta nedotčivost na hraně vysoká, ale ne každej se tam dostane. Za běžný svižný jízdy OK. Hluk máš pravdu, uplně mi nevadí, ale je citelný. Na druhou stranu jsem vozil nějaký honda fans, když to bylo nový auto a ti si to pochvalovali a 4000ot.+ při standartní jízdě nejezdíš, resp. není potřeba.
Mondeo 2004 Turnier 2.0i
p.: Dodge Grand Caravan SE 3.3V6 FFV 2008
humidor
Autoškolák
Příspěvky: 47
Registrován: úte 17 pro 16:31

Re: Skoda Octavia vs Honda Civic

Příspěvek od humidor »

Nemam pocit, ze bych prasil, respektive neohrozuju a dodrzuju pravidla zdravyho rozumu. Ale jak jsem rikal, za tu spotrebu muze hlavne ta rychla jizda po dalnici. Ne ze bych dalnici vyhledaval, ale jaksi ji musim vyuzivat pri ceste do prace a zpet, a tu cestu chci mit vzdy co nejrychleji za sebou. A kdyz uz mam to stesti, ze je ta dalnice pekna a s minimalnim provozem, navic bez kamer, tak to proste metelim. Jinak pohodova jizda po okrece = 5,5 litru, to je jasne. Spolehlivost Hondy jinak stoprocentni, za tech sest let, co ji mam, mi jenom parkrat rupla zarovka a jednou zamrzlo cidlo venkovni teploty, jinak zavady nula. Spotrebni material samozrejme do zavad nepocitam. Snad jedinej neduh ten Civic ma, a to ten, ze me nuti jet rychle. :) Samozrejme trochu nadsazka, ale opravdu: Passat nebo Octavka je proste delnik bez emoci a bez espritu, ale kdyz sednu do Hondy, zahreju ji a prede mnou se objevi pekna cesta, uzivam si ten zatah, kterej je zejmena na treti a ctvrtej rychlostni stupen solidni, a to i ve srovnani se silnejsi konkurenci. I kdyz uz se tesim na nove auto, ktere bude cca za mesic, po Honde se mi bude styskat.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Skoda Octavia vs Honda Civic

Příspěvek od mmira »

jelass: opravdu nemyslim, ze se chova presmiru nedotacive. rozhodne ne vic, nez ostatni srovnatelna auta. bavim se tedy o FL verzi. navic staci pohlidat si prenos rychlosti pred zatackou a da se to potlacit na minimum.

jinak my taky mame dlouhodoby prumer 7,8, ovsem to jen proto, ze s tim jezdi zena. ma obvykla spotreba je 9-10.

na rozdil od humidora se ja tesim, az se toho auta jednou zbavim :-)
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Odpovědět